Školenie o zefektívnení pátracích akcií pomocou inovatívnych foriem analýz obetí pátrania (25.02.2017)

Nie len psíkov treba trénovať, aby sme mohli efektívne pomáhať, musíme sa vzdelávať aj my – ľudia. Víkend 25.-26.2.2017 sme teda vo Varíne v krásnom prostredí Malej Fatry na Chate pod Jedľovinou venovali vzdelávaniu. Bc. Miroslav Schlesinger, riaditeľ občianskeho združenia Spoločne proti kriminalite (OZ SPK), nám pripravil školenie, ktoré nám pomôže pri pátracích akciách lepšie triediť, vyhodnotiť a spracovať informácie o nezvestných osobách.

Nečakane začalo školenie tímbuildingom, keď sme sa potrebovali všetci dostať na chatu po asi 500 m zľadovatelej ceste. Nasadzovali sa reťaze, silnejšie autá ťahali slabšie, pomáhal, kto komu ako vedel. Po ubytovaní sme začali vstrebávať informácie – o rôznych psychiatrických diagnózach, drogách, závislostiach, o ich dopade na osobnosť človeka a jeho správanie a o možnostiach a spôsoboch prístupu a pomoci.

Po rannom snežení sa neskôr počasie umúdrilo a okolo obeda vykuklo slniečko, ktoré sme využili na venčenie našich štvornohých priateľov. Poobede sme sa učili inovatívne formy analýzy osobnosti.

Večer patril skupinovým a osobným konzultáciám a voľnejšej zábave. V nedeľu doobeda sme mali interaktívny program – pripravovali sme funkčné modely pátrania, pomocou flexibilnej analýzy sme vytvárali profil hľadaného, učili sme sa používať viacúčelové otázky a odpovede a skvalitňovali sme interakcie v tímoch.

Obedom sme školenie ukončili a odcestovali domov.

Školenie nám poskytlo veľmi veľa nových informácií, ktoré boli výborne a zrozumiteľne podané, a ak sa ich naučíme aplikovať v praxi, budú určite prínosom pre celý tím KZZ SR a našu budúcu činnosť. Ceníme si nadviazanú spoluprácu s OZ SPK a radi si na ďalšom školení informácie zopakujeme a doplníme.

Posted in Školenia, semináre.