GAK9 Mantrailing Workshop s Cony Steidinger – Brno (18. – 19.3.2017)

Cez víkend 18. a 19. marca sa uskutočnil GAK9 workshop so švajčiarskou inštruktorkou Cony Steidinger v Brne. Zúčastnilo sa ho 6 psovodov (jeden z KZZSR) a niekoľko ďalších divákov, takže inštruktor bol plne využitý.
Seminár sa začal diskusiou a zoznámením už v piatok večer a pokračoval v sobotu ráno predstavením jednotlivých K9 tímov (ako trénujú, s čím majú problémy, na čo by sa chceli počas víkendu zamerať). Nasledovali evaluačné stopy v krásnom okolí Ranča „Ch“ Ořešín, aby Cony videla, ako jednotlivé psy a psovodi pracujú. Poobede sa s niektorými psami cvičili technické stopy zamerané na kríženia, či vizuálne vyrušenia. S ďalšími sa prešlo do polomestského prostredia v areáli Technologického parku, kde bolo možné zamerať sa na prechody cez tvrdé povrchy a kontamináciu.
Nedeľa sa trošku skomplikovala technickými problémami s autom jedného z účastníkov, no nakoniec sa auto umúdrilo, naštartovalo a čoskoro sa začalo trénovať opäť v Technologickom parku. Keďže je to veľmi veľký areál, o priestor nebola núdza a každý tím dostal možnosť naučiť sa niečo nové na zaujímavých trailoch. Rovnako ani diváci neboli o nič ukrátení, keďže mohli sledovať skutočne každý trail a veľmi užitočnú analýzu po každom cvičení.
Rozhodne sme si tento víkend veľmi užili. Dozvedeli sme sa veľa nových informáci a stretli sme kopec zaujímavých ľudí. Veľká vďaka patrí aj organizátorovi celého semináru, p. Satorovi (IBHA a Rescue Olomouc, o.s.), ktorý to organizačne zvládol vynikájuco.
Posted in Školenia, semináre.