Search and Rescue KZZSR 2017

Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky zorganizoval od piatku do nedele pre tímy psovodov záchranárov nácvik reálneho nasadenia v pátracích akciách.

Nácvik sa odohráva za akýchkoľvek podmienok počas denných aj nočných hodín. Počas piatkového popoludnia si svoje schopnosti preverili psovodi v bývalej fabrike na výrobu pedálov v Poproči, kde po simulovanom výbuchu a následnom požiari prehľadávali zrútené priestory. Psovodi úspešne počas troch hodín hľadania našli a za pomoci členov DHZ pod rúškom tmy spod sutín celkovo štyri osoby.

Sobotné ráno psovodi dostali informáciu, že v známej turistickej oblasti Zádiel sa stratila 20 ročná turistka, ktorá sa svojim príbuzným už tri dni neozvala. Tímy psovodov sa rozdelili do niekoľkých skupín a počas slnečného dňa prehľadávali ťažko dostupný skalnatý terén. Akciu sa podarilo nálezom nezvestnej turistky ukončiť po troch hodinách. Okrem miernej dezorientácie a dehydratácie, nájdená turistka nevykazovala žiadne známky zranenia a bola transportovaná na parkovisko k príbuzným.

Cvičenie ktoré pokračuje až do nedele je určené pre psovodov záchranárov Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky, členov horskej služby a policajného zboru. KZZSR v súčasnej dobe disponuje najväčším počtom psovodov záchranárov s celoslovenskou pôsobnosťou.

Viac foto tu: https://www.facebook.com/pg/shphoto.business.sk/photos/?tab=album&album_id=1533044826785393

Posted in Cvičenia.