V dňoch 14. – 15. 10. 2023 sme sa zúčastnili koordinačného cvičenia v Tepličke nad Váhom, na ktoré nás pozvali Záchranný Systém Slovensko a Horská služba Malá Fatra -dobrovoľná organizácia. Sobotu sme začali prehľadávaním okolia v zmiešaných tímoch zložených z členov viacerých organizácií. Po nájdení, ošetrení a úspešnom splnení úloh, ktoré nás pri figurantoch čakali, na miesto základne priletel vrtuľník Air – Transport Europe, letecká záchranná služba, kedy sme mohli túto jedinečnú situáciu využiť na socializáciu psov a tréning pod hučiacimi rotormi. Následne sa do neskorého večera pokračovalo rozsiahlou pátracou akciou, kedy približne 150 zúčastnených záchranárov prehľadávalo priľahlé lesy, ošetrovali a transportovali množstvo statočných figurantov.
V nedeľu sme sa venovali workshopom zameraným na lanovú techniku, transportné pomôcky, rádiokomunikáciu, technické prostriedky využívané pri pátraní a taktiež sme si precvičili poskytovanie prvej pomoci.
Cvičenie sme ukončili vzájomným odovzdaním si nových poznatkov a postrehov z víkendu.
V neposlednom rade by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať figurantom zo Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku, bez ktorých by nebolo možné túto akciu zorganizovať, taktiež organizátorom za pozvanie a obrovská vďaka patrí všetkým zúčastneným za spoluprácu a skvelé dni, ktoré plnohodnotne splnili svoj účel.
Posted in Cvičenia.