Memoriál Oľgy Kráľovej-Mistríkovej / Medzinárodné IRO skúšky

V obci Selce okr.Banská Bystrica sa už tradične konal 27.ročník Memoriálu Oľgy Kráľovej-Mistríkovej / Medzinárodné IRO skúšky, ktoré organizovali dog-rescue Slovakia. Účasť na tomto ročníku bola už tradične vysoká. Za KZZSR nastúpili na skúšky psovodi:

KZB Košice Marián Paulišinec so psom Lobom, kategória RH FL B
KZB Trenčín Lucia Valentovičová so sučkou Shelly, kategória RH FL B
a psovod Dušan Šlosár nastúpil so sučkou Wolfou, kategória RH FL E.

Výkony psovodov ale najmä ich zverencov sledovali dvaja rozhodcovia z organizácie IRO,p.Hoffman a p.Babička, ktorí hodnotili veľmi korektne. Napriek výkzvom počasia naši psovodi zaznamenali úspech, keď sa podarilo dvom z troch splniť limit na zapísanie skúšky. Ba čo viac skúsenej psovodke Lucke Valentovičovej sa zadarilo tak, že skončili „na bedni“ a to hneď na tom najvyššom stupni a odniesli si tak domov okrem zapísaných krásnych bodov aj veľký pohár za prvé miesto!
Dušan Šlosár vstúpil úspešne skúškou spôsobilosti do záchranárskej kynológie. Žial Mariánovi Paulišincovi sa tento krát nepodarilo dotiahnuť skúšku do zdarného konca. Poslušnosť a obratnosť zvládli na veľmi peknej úrovni, ale v lese nemali toľko šťastia  našli iba jedného z troch dobre schovaných figurantov. Nevadí to nie je prehra, ale ako poznáme svojich ľudí pre Mariána je to výzva na ktorej bude pracovať aby ju v blízkej buducnosti s Lobom zdolal a pripísali si tak na konto ďalšiu skúšku.

Všetkým zúčastneným Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a športové správanie. Organizátorom ďakujeme za výborný pretek a o rok sa opäť budeme snažiť siahnuť na tie najvyššie priečky.

[metaslider id=2176]

Posted in Preteky.