VVV – Východniarsky výcvikový víkend 4-7.5.2018

V dňoch 4-7.5.2018 sa konal VVV na východnom Slovensku neďaleko Košíc, ktorý bol venovaný prevažne začiatočníkom a ich psíkom. VVV sa zúčastnili členovia KZB Košice, KZB Trenčín a KZB Žilina. Psovodi si počas niekoľkých dní precvičili rôzne metodiky, vyhľadávanie na ploche, v ruine. Pokročilí členovia si vyskúšali prácu v sektoroch, prácu s mapami a aplikáciou Locus. Víkendu sa zúčastnili aj dvaja mantraileri, ktorí napriek silnému vetru a pálivemu slnku zvládli vypracovať našliapané stopy bez najmenšieho zaváhania. Počas týchto dní sa po denných tréningoch večer členovia zúčastnili dvoch prednášok, pričom jedna z nich bola venovaná fyzioterapii u psov, ktorú prednášal MVDr. Procházka z rehabilitačného centra WetPet a druhá veľmi pekne a prehľadne spracovaná prednáška pojednávala o psychike človeka, rôznych diagnózach a sekundárnej traume, ktorú si pre svojich kolegov pripravila členka KZB KE Mimi Bírešová.
Napriek náročnému výcvikovému víkendu a intenzívnym tréningom boli členovia KZB Trenčín ochotní zúčastniť sa po skončení VVV hneď ráno o 8ej hod. pátracej akcie až na strednom Slovensku.
Každopádne všetkým zúčastneným VVV patrí veľká vďaka, za cenné nápady pri tréningu, fajn náladu, disciplinovanosť a skvele figurovanie!

Posted in Cvičenia.