Workshop s Christophom Rosenbergerom (27-29.9.2019)

[vc_row][vc_column][vc_column_text]V dňoch 27-29.9.2019 sa intenzívne prehľadávali lúky a lesy v Jablonove nad Turnou. Celkovo sa stratilo počas víkendu až 16 osôb. Znie to ako scenár z katastrofického filmu, našťastie to bolo celkom inak.  Podarilo sa nám priviesť 1-krát na Slovensko skúseného taktického inštruktora Christoph-a Rosenberger-a z organizácie Georgia K9 National Training Center, LLC a zorganizovať pre Kynologický záchranný zbor 3-dňový Search and Rescue seminár. Skúseného inštruktora, ktorý má za sebou množstvo reálnych pátracích akcií si prišlo pozrieť aj niekoľko študentov z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach.

10 tímov v zložení pes a psovod intenzívne trénovalo vyhľadanie osôb od skorého rána až do neskorého popoludnia. Mantraileri si precvičili zmenu povrchov a tak stopy viedli nielen lesmi či lúkami, ale aj po asfaltovej ceste. Plošné psy si poradili s terénmi a pomocou vetra dohľadali takmer vždy schovaných figurantov.  Christoph nastavil pre každého psa tréning tak aby sa posilnili jeho vlohy na hľadanie, zvýšila sa motivácia, psychická odolnosť pri dlhom hľadaní.

Úžasný víkend kde sa každý naučil opäť niečo nové je síce za nami, ale už teraz sa tešíme na ďalší seminár pod vedením Christopha Rosenbergera na Slovensku.

Táto aktivita vznikla aj za podpory Karpatská nadácia a Magna P.T. s.r.o.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_images_carousel images=“3304,3305,3306,3307,3308″][/vc_column][/vc_row]

Posted in Školenia, semináre.