dobrovolnik roka 2018 a 2019

Získali sme ocenenie Dobrovoľník roka 2018 a 2019!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]CARDO – Národné dobrovoľnícke centrum už po jedenásty raz vo svojej pätnásťročnej histórii ocenilo dobrovoľníkov za ich nezištnú pomoc iným v predchádzajúcich rokoch. Ocenení dobrovoľníci v deviatich kategóriách boli vyhlásení 9.12.2019 v Kunsthalle v Košiciach počas slávnostného galaprogramu pod záštitou Ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, pána Miroslava Lajčáka.

Základom hlavnej ceny Srdce na dlani je objekt zo skla. Tento materiál svojou priezračnosťou symbolizuje čisté pohnútky ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť bez nároku na odmenu. Červené srdce vypálené pri vysokej teplote v peci je symbolom zapálených ľudí, ktorým nie je ľahostajné ich okolie.

 

V jednej z kategórii bol laureátom aj Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky. Spomedzi troch finalistov sa nám napokon v kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc (dlhšie ako 18mes.) podarilo zvíťaziť. Radosť bola o to väčšia, že sme ani netušili, že nás do tejto súťaže dobrovoľníkov niekto nominoval.

Ocenenie prebral prezident Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky Kamil Jeremiáš.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Posted in Nezaradné.