Pátracia akcia v okrese Nitra 26.8.2023

V noci zo dňa 26.8. na 27.8 sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom staršom pánovi z okresu NR. Pána sa podarilo nájsť Záchranný Systém Slovensko približne o 0:30 mierne dezorientovaného, ale zdravého. Spolu s kolegami sme pána pomohli odovzdať Polícia SR – Nitriansky kraj, ktorí pána následne odovzdali do starostlivosti RZP.
Ďakujeme všetkým zúčastneným za rýchle nasadenie a vypátranie.

Pátracia akcia 5.6.2023

Dňa 5.6. 2023 sme sa zúčastnili na pátracej akcií po nezvestnom Vladimírovi B. Nasadené boli 4 psy na plošné vyhľadávanie ktoré prepatraváli vytipované lokality avšak bez výsledku
Hľadanie prebiehalo za spolupráce ORPZ Topoľčany, Zachranny system Slovensko. Zapojených bolo množstvo okolitých a miestnych DHZ a ďalších dobrovoľníkov a organizácii.
Ďakujeme za spoluprácu.

Pátracia akcia 29.3.2023

V noci dňa 29. 3. sme boli prizvaní na pátraciu akciu po nezvestnom pánovi v meste Bratislava. V spolupráci s Polícia SR – Bratislavský kraj, Záchranný Systém Slovensko, Bratislavská kynologická záchranárska brigáda, Casavit Rescue Slovakia a inými organizáciami sa prehľadávali vytypované oblasti a priľahlé lesné porasty v okolí miesta bydliska. Zastavané územia prehľadávali dobrovoľníci bez psov, do lesných porastov v okolí bydliska boli vyslané záchranárske psy.
S prácou v týchto sektoroch sa začalo o 0:45, približne po pol hodine kynologický tím (pes + psovod KZZ SR a dvojička BKZB) našiel vyčerpaného podchladeného pána v tŕnistom lesnom poraste. Pánovi bola poskytnutá prvá pomoc vo výbornej spolupráci s ostatnými organizáciami a bol odovzdaný do rúk zdravotníkov a transportovaný do nemocnice.
Ďakujeme všetkým zúčastneným organizáciám za výbornú spoluprácu. Každý jeden z nás prispel obrovskou mierou k nájdeniu nezvestného pána. Obrovská vďaka a pánovi želáme skoré zotavenie.

Pátracia akcia 3.1.2023

Dňa 3.1.2023, sme v spolupráci a koordinácii, s Polícia SR – Trenčiansky kraj, OKP TN, vykonávali pátranie po nezvestnom mužovi z okresu Trenčín.
Pátracia akcia prebiehala od skorých ranných hodín až do večera, keď bolo pátranie prerušené vzhľadom na terén a podmienky.
Rozsiahla pátracia akcia prebiehala v lesnom prostredí.
Využili sme offroad vozidlá, ručné termovízie, pešie tímy a termovízne drony. Muža sa podarilo nájsť až nasledujúci deň žial už bez známok života. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť. 

Pátracia akcia 14.11.2022 v okrese Trenčín

V noci dňa 14. 11. 2022 sme boli požiadaní o pátranie v okrese Trenčín po staršej nezvestnej osobe. Počas prepátravania lesných porastov, nám bol nahlásený nález danej osoby. Senior bol nájdený živý a zdravý.

Pátracia akcia 26.10.2022 v okrese Čadca

Dňa 26. 10. 2022 sme boli požiadaní rodinnými príslušníkmi o pomoc pri hľadaní nezvestnej panej z okresu Čadca, ktorá v daný deň odišla z domu v skorých poobedných hodinách. Okolie vytipovaných obcí sme prehľadávali niekoľko dní, v stredu 26. 10., v piatok 28. 10. a až na tretí deň pátrania, t.j. v sobotu 29. 10. 2022 sa paniu podarilo nájsť. Žial už neskoro.
Rodine, príbuzným a priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Pátracia akcia 3.1.2022 v obci Beniakovce

Dňa 2.1.2022 a 3.1.2022 sme boli súčinní PZ SR pri hľadaní nezvestného staršieho muža z obce Beniakovce. Cielene sme prehľadali s použitím záchranárskych psov brehy rieky Torysa. Za pomoci člnu sme prehľadali aj rieku Torysu od posledného miesta videnia osoby až po obec Hrašovík. Napriek snahe a profesionálnej spolupráci s PZ, DHZ, ZSV, SARDA a členmi KZB KE sa osobu nepodarilo nájsť ani po dvoch dňoch intenzívneho pátrania. Osoba bola nájdená náhodným okoloidúcim až o niekoľko dní neskôr, žiaľ už bez známok života. rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť. 

Pátracia akcia 25.10.2021 v Košiciach

V pondelok 25.10.2021 členovia KZB Košice obdržali popoludní informáciu, že sa hľadá 78r pán, ktorý odišiel ešte v nedeľu na futbalový zápas do mestkej časti Krásna v Košiciach. Podľa operatívnych úkonov PZ bolo zistené, že muž na futbal nedorazil. Na základe dostupných informácií v spolupráci s PZ sme následne vytipovali lokality, ktoré sme sa za pomoci psov a pešiakov rozhodli prehľadať. Po necelých dvoch hodinách od začiatku hľadania sa podarilo pána nájsť vo večerných hodinách v ťažko dostupnom, husto prerastanom teréne. Bol podchladený, ale pri vedomí čo vzhľadom na predchádzajúcu chladnú noc a skutočnosti, že tam doškriabaný a zamotaný ležal viac ako 24hod bol mimoriadne priaznivý stav.
Ďakujeme za spoluprácu PZ a všetkým zúčastneným štátnym a dobrovoľným zložkám.

Pátracia akcia Melčice – Lieskové 1.9.2021

Dnes sa členovia KZZ SR zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom pánovi. Zúčastnilo sa celkom 6 psovodov so psami.
Zúčastnené organizácie:
Centrálna záchranná služba , Polícia Slovenskej republiky , Dobrovoľná civilná ochrana, DHZ Melčice, DHZ Chocholná-Velcice, DHZ Ivanovce, DHZ Adamovské Kochanovce a rodinní príslušníci.
Pátracej akcie sa zúčastnilo cez 100 dobrovoľníkov, no žiaľ osobu sa nepodarilo nájsť


Pátracia akcia Košice (19.7.2021)

V nočných hodinách boli členovia KZB KE požiadaní o súčinnosť pri pátraní po dvoch maloletých a jednej dospelej osobe. Naposledy boli videní v lesoch v lokalite Zelený dvor- Moňov potok – Košice odkiaľ pod hrozbou napadnutia inou skupinou ušli na neznáme miesto. Pátracia akcia pokračovala do skorých ranných hodín kedy sa skupinka nezvestných vrátila na miesto pobytu.


Pátracia akcia Streženice (18.7.2021)

Dňa 18.7 o 23:15 začul jeden z našich členov KZB Žilina-Varín ako neďaleko jeho domu niekto vonku volá o pomoc. Následne zvuk stíchol. Išiel to preveriť so svojím psom. Začali prehľadávať ľavú stranu od domu, kde ale nikoho nenašli. Presunuli sa na druhú stranu od domu a asi po 50-tich metroch pes navetril pach pri potoku. Následne na druhej strane potoku vyštekal osobu ležiacu na zemi. Pán bol zjavne podgurážený a nedokázal stáť na nohách. Náš člen skontroloval, či nie je niekde zranený a pomohol mu dostať sa až domov.  

Pátracia akcia Trebejov (5.7.2021)

Viac ako týždeň prebiehalo hľadanie nezvestnej pani , ktorá sa stratila cestou domov. Napriek veľkej pátracej akcii (s viac ako 250 ľuďmi), ktorá prebehla 5.7.2021 za účasti Polície, hasičov, Horskej služby, DHZtiek , množstvu dobrovoľníkov a vrtulníka PZ s termovíziou sa pani nepodarilo nájsť. Našla sa napokon až o niekoľko týždňov neskôr. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.


Pátracia akcia v obci Zamutov (29.06.2021)

Dňa 29.6.2021 sme sa zúčastnili pátrania po nezvestnom 56r. mužovi z obce Zamutov, ktorý odišiel z miesta trvalého bydliska v piatok 25.6. Napriek snahe zúčastnených zložiek Polícia Slovenskej republiky, členom a psovodom Kynologickej záchrannej brigády Košice, miestnym obyvateľom a iným dobrovoľníkom sa muža nepodarilo nájsť.

Úspešná pátracia akcia Revúca (20.06.2021)

Dňa 20.6. krátko pred polnocou bol nahlásený nezvestný človek. Naposledy bol videný ako kľačí na kopci, no kým pani zašla pre pomoc, z miesta zmizol a nevedeli ho nájsť. Na mieste bola nasadená sučka Ariana, ktorá za krátko pána navetrila a doviedla nás k nemu. Ležal v poli, ale okrem miernej dezorientácie bol v poriadku. Vďaka včasnému nahláseniu bola pátracia akcia úspešná.


Pátracia akcia Trnava (13.2.2021)

Na požiadanie rodiny nezvestnej osoby sa členovia KZB Banská Bystrica, KZB Trenčin a KZB Považská Bystrica zapojili do pátracej akcie dňa 13.2.2021, ktorá prebiehala v okolí mesta Trnava. Do pátrania bolo nasadených 5 záchranárskych tímov so psami a 5 členov bez psov. V priebehu pátrania bol ohlásený nález nezvestnej osoby, bohužiaľ už bez známok života. Rodine vyjadrujeme hlbokú sústrasť.

 

Pátracia akcia Bojnice (7.1.2021)

Dňa 7.1.2021 sme boli požiadaní o pomoc rodinou nezvestného 60 ročného pána z Prievidze, ktorý odišiel ráno z miesta bydliska na neznáme miesto. Keď sa nevrátil do 15:00 hod domov, začala nezvestného pána hľadať blízka rodina a nahlásila nezvestnosť na polícii. Po chvíli našli auto nezvestného pána v miestnej časti Bojnice Hlboké. Po neúspešnom hľadaní oslovili záchranné zložky. Na pátraní sa zúčastnili 4 psovodi a jeden záchranár z KZZ SR, členovia Slovenskej pátracej služby, HZS, okolité dobrovoľné hasičské zbory a miestni dobrovoľníci. Pátracia akcia sa začala v neskorých nočných hodinách. Po rozdelení si jednotlivých sektorov sa nám nezvestnú osobu po krátkom čase podarilo nájsť, bohužiaľ, bez známok života. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť.


Pátracia akcia Inovec (3.1.2021)

Dňa 3.1.2021 sme boli oslovení priamo rodinou o pomoc pri pátraní o nezvestnej 62 ročnej žene. Nezvestná žena išla na prechádzku z Inoveckej chaty na vrchol Inovca, kde zišla z plánovanej cesty a stratila smer. Na pátracej akcii sa zúčastnili psovodi a záchranári z Kynologického záchranného zboru SR v počte 5 a Dog – Rescue  Banská Bystrica v počte záchranárov 3. Na pomoc sme si privolali 10 členov DHZ Opatovce. Ďalej sa pátracej akcie zúčastnili aj členovia DHZ Trenčianske Jastrabie, Slovenská pátracia služba a Polícia SR. Po rozdelení si terénu do jednotlivých úsekov sa nezvestná osoba našla po krátkom čase neďaleko obce Selec v dobrom zdravotnom stave. Sme radi, že prvá pátracia akcia v tomto roku dopadla so šťastným koncom. Ďakujeme všetkým zúčastneným za pomoc pri pátracej akcii.


Zrútenie strechy Teplička nad Váhom.

  Dňa 20.5. vo večerných hodinách sme boli privolaní na zásah k spadnutej budove v Tepličke nad Váhom, kde došlo k zrúteniu strechy humna, narušeniu jeho statiky a následnému ďalšiemu možnému zrúteniu. Podľa prvotnýych informacií sa v objekte a okolí hrávajú deti a prespávajú osoby bez domova. Na mieste už v tom čase zasahovali prislušníci z OR HaZZ Žilina. Psy nemali žiadnu reakciu. Spolu s nami sa zásahu zúčastnili aj policajní psovodi. Zúčastnení: KZB Trenčin 1 psovod KZB Banská Bystrica 1 psovod

Pátracia akcia Liptovský Mikuláš (15.1.2020)

Dňa 15.1.2020 v ranných hodinách sme boli oslovení na pomoc pri pátraní po nezvestnom 20 ročnom mužovi z okresu Lipovský Mikuláš. Nezvestný bol naposledy videný 14.1.2020 v skorých ranných hodinách v mestskej časti Háje. Prvé pátranie prebehlo až po 15 hodinách, keď sa dozvedeli jeho kamaráti z jeho komunikácie na sociálnej sieti, že nie je niečo v poriadku. Do pátrania boli zapojené aj hliadky polície a policajný psovod. Toto nočné pátranie však neprinieslo výsledok. Ďalší deň ráno pokračovala pátracia akcia, na ktorej sa zúčastnili traja členovia KZZ SR – dvaja členovia so stopárskymi psami a jeden so psom na plošné vyhľadávanie. Prvý pes bol nasadený na poslednom mieste výskytu nezvestnej osoby. Pes po 200 metroch stopu stratil. Druhý pes bol nasadený na stopu pri bunde, ktorú nezvestná osoba stratila, ale aj tu pes stratil stopu na príliš prešliapanom teréne z predošlého dňa. Na toto miesto boli nasadení členovia Horskej záchrannej služby a po krátkom čase našli ďalšie časti oblečenia a nezvestnú osobu, ktorá už nejavila známky života. Zúčastnení: KZB Košice 1 psovod KZB Žilina 2 psovodi

Pátracia akcia Špačince (3.1.2020)

Nový rok sme začali pátracou akciou po nezvestnej žene z obce Špačince po tom čo odišla z domu. Na miesto sme dorazili už so západom Slnka. Spolu s miestnym policajným oddelením sme prebrali čo je možné v danom čase prepátrať. Prepátrali sme okolité cesty a priľahlé polia zo smeru, kde bola naposledy videná. Pátranie pokračovalo na druhý deň 3.1. 2020 kde sme prebrali ďalší postup s políciou. Začali sme prehľadávať tok miestneho potoku. Ďalej sme prehľadali opustený areál s viacerými staršími budovami. Nezvestnú sa nakoniec podarilo nájsť miestnym občanom, žiaľ už bez známok života.
Zároveň sa chceme poďakovať za dôveru a súčinnosť Polícia SR – Trnavský kraj, Pohotovostný pátrací tím, Bratislavská kynologická záchranárska brigáda a ďalším miestnym dobrovoľníkom. Pozostalým vyjadrujeme hlbokú sústrasť.

Pátracia akcia Petrovo (31.12.2019)

Dnes prebiehala pátracia akcia po nezvestnom Andrejovi Značkovi z obce Petrovo, ktorý odišiel z domu 31. 12. 2019 na prechádzku do lesa a od vtedy je nezvestný. S pátraním nám pomáhali: Pohotovostný pátrací tím, Špeciálna kynologická záchranná služba Slovakia, Polícia Slovenskej republiky, DHZ a miestny dobrovoľníci, no žiaľ neúspešne. Zúčastnili sa 4 členovia KZB PB a jedna členka z KZB KE. Bohužiaľ, pátracia akcia bola zvolaná neskoro, čo výrazne znížilo naše šance na úspech. Zúčastnení: KZB Považská Bystrica 1 psovod 1 záchranár KZB Košice 1 záchranár    

Pátracia akcia Šútovo (24.11.2019)

Dnes sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po 21 ročnom mužovi, ktorý šiel na prechádzku a nevrátil sa domov. V doobedňajších hodinách sa zúčastnilo viacero dobrovoľných organizácii pri jeho hľadaní. Žiaľ okolo obeda prišla smutná správa. Nezvestného muža sa podarilo nájsť, ale žiaľ bez známok života. Zúčastnení: KZB Banská Bystrica 1 psovod KZB Žilina 2 záchranári

V lesoch na východe Slovenska prebehla záchranná akcia po nezvestnom Poliakovi (26.10.20119)

Písali o nás:  

V lesoch na východe Slovenska prebehla záchranná akcia po nezvestnom Poliakovi.

Polícia v Humennom v sobotu nad ránom prijala hlásenie o nezvestnosti 29 ročného občana Poľska. Muž s psychickými problémami sa v piatok večer oddelil od svojich rovesníkov, nasadol do auta a odišiel do lesa na sever od mesta. S blízkymi odmietol komunikovať a oznámil, že si chce siahnuť na život. Opustené auto bolo nájdené zakliesnené za záhradkárskou osadou pred lesom, a pri neďalekom vstupe do lesa boli objavené aj tašky s osobnými vecami hľadaného. Záchrannej akcie sa zúčastnili policajti, dobrovoľní hasiči a psovodi Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky. Vďaka nájdeným osobným veciam psovodi v prvom slede nasadili do hľadania dva stopárske psy a neskôr aj ďalšie psy určené na veľkopriestorové prehľadávanie. Podľa smeru stopy sa sústredilo pátranie správnym smerom. Muž strávil v lesoch približne 24 hodín, prešiel takmer 15 km a bol napokon objavený živý jednou z policajných hliadok na juh od Humenného pri obci Porúbka.

Horská záchranná akcia po stratenej žene dopadla úspešne (20.10.2019)

Písali o nás: Horská záchranná akcia po stratenej žene dopadla úspešne. Policajti, hasiči a psovodi Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky sa od večera snažili pri Bardejove zachrániť nezvestnú ženu. 58 ročná žena sa poobede v rámci svojho pobytu v Bardejovských kúpeľoch vybrala na túru do okolitých lesov. Ku večeru informovala svojich známych, že sa stratila v spleti chodníkov, lesných ciest a zvažníc. Podľa inštrukcií záchranárov sa jej podarilo odoslať súradnice svojej polohy, žiaľ pre skreslenie signálu nebolo možné ženu nájsť. Žena si svietila mobilom, ktorý sa jej neskôr vybil a stratila kontakt so svojimi záchrancami. Na základe zdieľanej fotografie psovodi určili miesto jej výskytu a následne tam nasadili stopárskeho psa. Pes správne vyhodnotil smer pohybu osoby a aj keď kvôli kontaminácii stopy nemohol pokračovať, bolo možné ďalej pokračovať v prehľadávaní so psami – špecialistami na plošné prehľadávanie lesných častí a s ostatnými záchranármi. Žene pomohla posledná inštrukcia záchranárov, aby sa potme zbytočne nevzďaľovala a ostala na mieste kým ju záchranári nenájdu v rozsiahlych a členitých lesoch. Našla si útočište na blízkom poľovníckom posede kde bola v ranných hodinách nakoniec nájdená bez vážnejších následkov.

Pátracia akcia Streda nad Bodrogom (01.10.2019)

Členovia KZB Košice sa dnes zúčastnili na pátracej akcii po nezvestnej pani Alžbete. Žiaľ aj napriek vynaloženému úsiliu zúčastnených zložiek, miestnych obyvateľov, príbuzných či priateľov sa nepodarilo nezvestnú pani nájsť.   Zúčastnení: KZB Košice 2členovia

Pátracia akcia Vojčice (22.9.2019)

Dňa 22.9.2019 prebiehala v obci Vojčice opakovane pátracia akcia po nezvestnom 60r. mužovi, ktorý odišiel 18.9. 2019 z domova dôchodcov na prechádzku a nevrátil sa na večeru späť. Pátracej akcie sa zúčastnilo cez 30 osôb z toho 3 členovia KZB Košice , DHZ Trebišov, DHZ Zemplínska Teplica a množstvo miestnych a dobrovoľníkov. Žial muža sa nepodarilo počas pátracej akcie nájsť. Zúčastnení: KZB Košice 3 členovia

 Pátracia akcia Považská Bystrica (15.9.2019)

Dňa 15.9.2019 vo večerných hodinách, bol Kynologický záchranný zbor SR oslovený o pomoc po nezvestnom mužovi z okresu Považská Bystrica. Po príchode na miesto udalosti, keď muž zistil, že boli zavolané záchranné zložky sa vrátil späť domov. Pátracej akcie sa zúčastnilo 7 členov Kynologickej záchrannej brigády Žilina – Varín a 5 členov Záchrannej služby východ. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 3 psovod, 4 záchranári


Dvojdňová horská pátracia akcia dopadla úspešne (18.8.2019 )

Od včera prebiehala v horách nad obcou Klenovec veľká záchranná akcia. 70-ročný hubár sa nevrátil do svojho bydliska. Množstvo policajtov, hasičov, záchranárov a miestnych dobrovoľníkov prehľadávalo okolité členité lesy. Využité boli terénne vozidlá aj drony, Ešte v noci bol nasadený stopársky pes, neskôr psy cvičené na plošné prehľadávanie. Nezvestný starší muž bol zakliesnený v lesnom poraste nad horskou vodnou nádržou. Búchaním palicou na seba upozornil vzdialených okoloidúcich, tí neskôr nasmerovali pátračov bližšie k oblasti kde sa nachádzal hľadaný.  


Na východe Slovenska prebieha pátracia akcia (16.8.2019)

Aktualizácia ! : Podľa najnovších informácií bol hľadaný muž nájdený vo večerných hodinách nasledujúci deň (cca 20.00 hod) , bohužiaľ bez známok života. Bol nájdený jednou z pátracích skupín v teréne cca 300 metrov od bydliska pri obci Chrastné 56-ročný Ondrej Gajdoš z obce Chrastné je nezvestný od pondelka. Naposledy bol videný pri autobusovej zastávke v Rozhanovciach. Okolité polia prehľadáva vrtuľník ministerstva vnútra. Akcie sa zúčastňujú príslušníci KR Polície SR, dobrovoľní hasiči z priľahlých obcí a členovia Kynologického záchranného zboru SR.  

Pátracia akcia Mošovce (20.4.2019)

Dňa 20.4.2019 sa pokračovalo v pátracej akcii po nezvestnom Martinovi K. zo Žiliny. Tento krát sme pátranie zamerali na miesta, kde bol naposledy lokalizovaný Martinov mobilný telefón. Jednalo sa o obce Mošovce, Blatnica, Folkušová, Necpaly a Dulice. Na pátracej akcii sa zúčastnilo 130 dobrovoľníkov. A to: Kynologický záchranný zbor SR z brigády Žilina – Varín 13 + 1 štvorkolka , brigáda Trenčín 6, brigáda Košice 3, brigáda Považská Bystrica 3, brigáda Banská Bystrica 3, Horská služba Malá Fatra 10 + 1 štvorkolka, Orava Rescue Systém 7 + 2 štvorkolky, DHZ Mošovce 2, DHZ Blatnica 9, DHZ Folkušová 5, DHZ Bytča 4, DHZ Priekopa 2, DHZ Vrútky 6, DHZ Trnové 6, DHZ Dolný Moštenec 4, DHZO Bratislava 1, Záchranná služba Východ 12 + 2 štvorkolky, Kynologické centrum Žilina 1, Slovenská pátracia služba 4 + 2 štvorkolky a občania 27. Aj napriek veľkému počtu dobrovoľníkov a záchranných zložiek sa nám nepodarilo nezvestného Martina nájsť. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým zúčastneným zložkám a občanom za veľkú pomoc pri pátracej akcii.


Pátracia akcia Sklabinský Podzámok (2019.04.15)

Dňa 15.4.2019 sa Kynologický záchranný zbor SR zúčastnil pátracej akcie po nezvestnom Martinovi K. zo Žiliny. Prepátravali sme okolie miesta, kde bol nezvestný naposledy videný „Sklabinský Podzámok“. Pátracej akcie sa zúčastnilo 7 členovia Kynologickej záchrannej brigády Žilina, 2 členovia Kynologickej záchrannej brigády Trenčín, 2 členovia Kynologickej záchrannej brigády Banská Bystrica, 5 členovia Dog rescue Slovakia – Kynologická záchranárska brigáda banská Bystrica, 2 členovia Kynologickej záchrannej brigády Považská Bystrica, 5 členovia DHZ Priekopa,  5 členovia Záchranná služba Východ, Pátranie sme zamerali hlavne na okolie chát, rodinných domov, miestny potok a okolie cesty ktorá vedie smerom do Kantorskej doliny. Na prejdenie lesných chodníkov sme použili dve štvorkolky. Nezvestného Martina sa nám napriek veľkému úsiliu nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 6 záchranári KZB Banská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranári KZB Trenčín: 2 záchranári KZB Považská Bystrica: 2 záchranári


Pátracia akcia Lučenec – Tomášovce (25.3.20189)

V katastri obce Tomášovce pri Lučenci dnes prebiehala pátracia akcia po nezvestnom 60. ročnom mužovi. Odišiel v skorých ranných hodinách zo svojho bydliska v okrajovej časti obce v zlom zdravotnom stave. Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky nasadil päť záchranárskych psov a deviatich záchranárov na prehľadávanie vytypovaných lokalít v okolí obce. Nezvestného muža objavil jeden z tímov psovodov KZZSR v oranisku za obcou Tomášovce. Muž bol v bezvedomí, podchladený s drobnými povrchovými poraneniami. Po ošetrení bol transportovaný psovodmi KZZSR z ťažkého terénu k sanitke Zdravotnej služby a prevezený do nemocnice. Zúčastnení: KZB Košice: 2 psovodi, 2 záchranári KZB Trenčín: 2 psovodi, 1 záchranár KZB Považská Bystrica: 2 psovodi


Pátracia akcia Dolný Kubín (23.3.2019)

Dňa 23.3.2019 sa uskutočnila opäť pátracia akcia po nezvestnom Ivanovi z Dolného Kubína, ktorý je nezvestný od 31.1.2019. Pátraciu akciu organizovala Orava Rescue Systém. Naši členovia dostali pridelené úseky, ktoré prehľadávali za pomoci psov a štvorkolky. Nezvestného Ivana sa nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 1 záchranár KZB Považská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranár

Pátracia akcia Krajne III. (23.2.2019)

Dňa 23.2. 2019 sme pokračovali v hľadaní po nezvestnom 74r. pánovi ktorý odišiel v Stredu 20.2. z obce Pomocou 112 sme oslovili DHZO Pobedim, Vaďovce, Hrachovište, Stará Tura, Višňové a Krajné. Ktoré sa zapojili do pátrania. Pátrali sme okolie obcí  Vaďovce – Višňove a Vaďovce – Stará Turá. Aj napriek veľkému úsiliu sa nám nezvestného nepodarilo nájsť.
Zúčastnení: KZB Považská Bystrica: 1 psovod, KZB Trenčín: 2 psovodi, 2 záchranári KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 1 záchranári

Pátracia akcia Krajne II. (23.2.2019)

Dnes sa pokračovalo v pátracej akcií po nezvestnom 74 ročnom pánovi z obce Krajne. Kde sme dostali v priebehu pátrania nové informácie, že bol pán videný v obci Kostolné. Ďalej bol videný na kamerovom zázname v obci Vaďovce odkiaľ sme nasadili plošných psov na smer ktorým sa vybral. Ani dnes sa nezvestného muža nepodaril nájsť. V pátracej akcií sa bude pokračovať aj nasledujúci deň.
Zúčastnení: KZB Považská Bystrica: 2 psovod, 1 záchranár KZB Trenčín: 2 psovod, 4 záchranári KZB Žilina – Varín: 2 záchranári

Pátracia akcia Krajne (22.2.2019)

Dňa 21.2. Sme boli oslovený rodinným príslušníkom o nezvestnom 74 ročnom pánovi ktorý odišiel zo zariadenia pre seniorov v obci Krajne. Privolaný bol mantrailingovy pes ktorý určil smer ktorým sa nezvestný vydal. Na tento smer boli neskôr nasadené plošne psy bez nálezu. Na pátracej akcií sa zúčastnili brigády z Trenčína a Považskej Bystrici. V pátracej akcii sa bude pokračovať na druhý deň. Zúčastnení: KZB Považská Bystrica: 1 psovod, KZB Trenčín: 2 psovod, 4 záchranári

Pátracia akcia Kalonda – Lučenec (13.12.2018)

Pátranie po nezvestnom mužovi z Maďarskej obce Ipolytarnóc v katastri obce Kalonda. Vo štvrtok, 13.12.2018 sa na žiadosť Polície SR dvaja psovodi KZZ SR zapojili do pátrania po 53 ročnom mužovi, ktorý bol nezvestný od utorka 11.12.2018 21:00, kedy odišiel z pohostinstva v obci Kalonda. Miesto posledného videnia nezvestného bolo na kamerovom zázname obce. Pátranie sa sústredilo na prehľadávanie objektov opusteného roľníckeho družstva, priľahlých polí a poľných ciest a okolia železničnej trate v katastri obce Kalonda smerom k miestu bydliska ako aj v smere k susednej obci Rapovce. Do ukončenia pátracej akcie sa nezvestného muža nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Považská Bystrica: 1 psovod, KZB Banská Bystrica: 1 psovod,

Pátracia akcia Raková (20.10.2018)

 
Dňa 20. októbra sa členovia KZB ZA a KZB PB zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 45r. mužovi z obce Raková na Kysuciach. Muž odišiel z domu už v stredu 17.10.2018. Po príchode na miesto nás veliteľ zásahu ( DHZ Raková) oboznámil zo skutočnosťami a po konzultácii sme sa mali zapojiť do pátrania v priestore medzi dvoma sektormi prehľadávanými hasičmi. Jednalo sa o menší kopec priamo nad domom. Krátko po spustení pátracej akcie bol nezvestný muž nájdený  v našom sektore dobrovoľníkom, ktorý tade  prechádzal na štvorkolke. Muž už nejavil známky života. Zúčastnení: KZB Žilina: 1 psovod, 1 záchranár KZB P. Bystrica: 1 psovod,

Pátracia akcia Michalovce (19.9.2018)

Dňa 19.9.2018 boli členovia KZZSR požiadaní o pomoc pri hľadaní nezvestnej 80r. pani z Michaloviec, ktorá sa stratila. Pani odišla z domu bez toho aby informovala svojich príbuzných. Tí nevedeli určiť presný čas odchodu nakoľko pani bývala sama. Adresa na ktorej nezvestná osoba bývala bola nedaleko rieky Laborec. Bohužiaľ sa predpoklad členov KZB Košice potvrdil a pani bola objavená pri prehľadávaní toku z člna 200m od jej bydliska. Žiaľ už bez známok života. Akcie sa zúčastnili okrem psovodov a záchranárov Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky aj dobrovoľní hasiči. Zúčastnení: KZB Košice: 2psovodi, 6 záchranári KZB Banská Bystrica: 1psovod

Pátracia akcia Martin Vrútky (18.9.2018)

V lesoch v okolí Martina včera prebehla pátracia akcia po nezvestnom hubárovi. 70-ročný muž bol nezvestný od nedele 16.9. kedy sa rozlúčil z priateľom pri horskom hoteli Piatrová na okraji Vrútok a vybral sa na autobusovú zastávku. Osobu našiel psovod Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky so svojím psom krátko po začatí pátracej akcie, bohužiaľ, bolo už príliš neskoro. Hľadaná osoba bola už v čase nálezu mŕtva. Akcie sa zúčastnili okrem psovodov a záchranárov Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky aj členovia Horskej služby a dobrovoľní hasiči. Zúčastnení: KZB Trenčín: 1 psovodi, 2 záchranár KZB Banská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranár KZB Považská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranár KZB Žilina: 1 záchranár

Pátracia akcia Kráľová nad Váhom (9.8.2018)

Dňa 9.8.2018 sme boli Policajným Zborom požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 6-ročnom Róbertovi Karvajovi z obce Kráľová nad Váhom. Podľa polície bol nezvestný chlapec naposledy videný jeho príbuznými v stredu okolo 14-tej hodiny. Predpokladalo sa, že sa chlapec vybral k neďalekému Váhu, keď že okolie poznal, preto sa plánovalo začať s pátraním práve tu. Chlapcove telo sa našlo hneď na začiatku pátracej akcie v zátoke pri Dlhej nad Váhom. Nejavil už žiaľ žiadne známky života. Na pátracej akcii sa zúčastnili štyria členovia KZZ SR. Zúčastnení: KZB Trenčín: 2 psovodi, 1 záchranár KZB Banská Bystrica: 1 psovod


Pátracia akcia Teplička nad Váhom (27.6.2018)

27.6.2018 sme boli požiadaný o pomoc Políciou SR o pomoc pri hľadaní nezvestného 23 muža. Podľa lokalizácie mobilného telefónu sa mal nachádzať pri obci Teplička nad Váhom. Na pátracej akcii sa zúčastnili naši členovia KZZ SR a členovia HS Malá Fatra. Nezvestného sa nepodarilo nájsť. Ďalšia pátracia akcia bola naplánovaná na sobotu. Zúčastnení: KZB Žilina: 1 psovod, 2 záchranár

Pátracia akcia Zamutov (1.6.2018)

Nad obcou Zámutov pri Vranove nad Topľou, sa dnes uskutočnila úspešná pátracia akcia po nezvestnom 53-ročnom Michalovi A. Muž odišiel v pondelok skoro ráno do lesa a nevrátil sa, Okolie prehľadávali viacerí príslušníci Polície a Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky so psami. Rodina vyhlásila pátranie síce až na tretí deň, no aj napriek dlhej dobe sa hľadaný našiel v dobrom fyzickom stave, v lesnom poraste až pri vedľajšej obci Juskova ves. Zúčastnení: KZB Košice 1 psovod, 3 záchranari

Pátracia akcia – Fačkovské sedlo (8.5.2018)

Jeho cieľom bolo zdolať všetkých 75 kopcov v Strážovských vrchov, už mu chýbali len tri. Nezvestný 42 ročný J.D. išiel v sobotu 5. 5. 2018 na plánovanú túru. Auto zaparkoval vo Fačkovskom sedle a vydal sa smerom na vrch Homôľka. Nezvestný bol naposledy videný práve na tomto kopci. Indície a plán jeho cesty bol na neďaleký kopec po neznačenom chodníku „Dlhá lúka“. Z nezistených príčin nezvestný zišiel z označeného chodníka, pravdepodobne si chcel trasu zokruhovať z ďalšími kopcami v blízkom pohorí. Na dnešnej pátracej akcii sa zúčastnilo veľké množstvo profesionálnych a  dobrovoľných záchranárov. Zúčastnení: KZB Trenčín 3 psovodi, 6 záchranári KZB Žilina: 1 psovod, 2 záchranár KZB banská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranár

     

Pátracia akcia Veľké Rovné – Madzín (24.4.2018)

Dňa 24.4.2018 sa členovia Kynologického záchranného zboru SR : KZB Trenčín, KZB Žilina – Varín, KZB Považská Bystrica zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom Jaroslavovi P. z obce Veľké Rovné časť Madzín. Za spolupráce s domácimi občanmi, DHZ Korňa, Vysoká Nad Kysucou,  Hliník, Kolárovice,  Bytča, Veľké Rovné,  Stará Bystrica, K9, Polícia SR, HS Malá Fatra, Klub psovodov záchranárov Žilina sa zatiaľ hľadanú osobu nepodarilo nájsť. Ďakujeme za plynulý priebeh akcie a slušnú organizáciu. Odkaz: https://www.facebook.com/Kynologick%C3%BD-z%C3%A1chrann%C3%BD-zbor-Slovenskej-republiky-151872201844562/ Zúčastnení: KZB Trenčín 2 psovodi, 2 záchranári KZB Žilina: 1 psovod, 1 záchranár KZB Považská Bystrica: 7 psovodov, 1 záchranár


Pátracia akcia Snina 07.03.2018

Dňa 7.3.2018 sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po 77r. pani z mesta Snina, ktorá odišla z domu v popoludňajších hodinách. Po cca 2hod. oznámila telefonicky príbuzným, že sa asi stratila a nevie nájsť z lesa cestu domov. Večer sa na miesto dostavili členovia KZZ SR. Ako prví nastúpili na stopu mantrailisti a následné po nich boli do práce nasadené plošné psy. Napriek značnému úsiliu všetkých zúčastnených sa pani nepodarilo nájsť a pátracia akcia bola ukončená nasledujúci deň 8.3.2018 o 3:30 ráno. Zúčastnení: KZB Košice 3 psovodi, 11 záchranári, KZB Banská Bystrica 1 psovod [/vc_column_text][vc_column_text]

Pátracia akcia Bukovec 16.01.2018

Dňa 16.01.2018 sa naši členovia spolu so psami zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 18r. mladíkovi z obce Bukovec. Napriek úpornému hľadaniu počas vetra a sneženia, sa ani po niekoľkých hodinách nepodarilo v obci ani v priľahlých lesných oblastiach nezvestnú osobu nájsť. Zúčastnení: KZB Košice 2 psovodi, 5 záchranári, DHZ 9 členovia
[/vc_column_text][vc_column_text]


Pátracia akcia Kysak (24.12.2017)

V obci Kysak, neďaleko Košíc bolo v sobotu 23.12.2017 v obedňajších hodinách vyhlásené pátranie po mužovi, Z.M. 74 rokov, z Kysaku, ktorý bol naposledy videný v piatok v obci. K mužovi prišiel v sobotu na návštevu synovec, vošiel do prázdneho domu nezvestného, ktorý tam zanechal pre svoju rodinu list na rozlúčku. Pátracia akcia bola zahájená zložkami Polície, hasičov a psovodmi Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky. Pátranie prebiehalo 23.12. a 24.12.2017, hľadaného muža sa žiaľ doteraz nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodi, 6 záchranári

Pátracia akcia Skároš (22.12.2017)

V obci Skároš, neďaleko Košíc bolo včera v popoludňajších hodinách vyhlásené pátranie po 57-ročnom mužovi, ktorý sa predošlý večer nevrátil domov z oslavy. Pátracia akcia bola zahájená  zložkami Polície, hasičov a psovodmi Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky. Vyše 30 hodín nezvestného muža sa podarilo objaviť až za tmy, žiaľ bez známok života, na poli tesne nad obcou vo večerných hodinách. Zúčastnení: KZB Košice: 3 psovodi, 4 záchranári


Pátracia akcia Pezinok (31.10.2017)

Dňa 31.10. sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom Michalovi Kosťovi, ktorý 30.10. odišiel z domu na huby a nevrátil sa. Pátracej akcie sa zúčastnili tak profesionálne ako aj dobrovoľné záchranárske zložky. Po nasadení mantrailového tímu IBHA bola časť terénu prehľadávaná v rojnici, časť turistických chodníkov a okolie bola prehľadávaná sektorovo so psami a časť turistických chodníkov a lesných ciest bola prejazdená štvorkolkami. Pátranie prebiehalo do neskorých nočných hodín, žiaľ, neúspešne.

Zúčastnení: KZB Trenčín: 2 psovodi  

Pátracia akcia Poproč (4.10.2017)

Dňa 4.10 sme boli privolaní na pomoc pri hľadaní 87r. pána z obce Poproč, ktorý sa deň predtým v ranných hodinách vybral na huby do priľahlého lesa. Do pátracej akcie bolo nasadených 5 psov KZB Košice a množstvo členov, ako aj dobrovoľníkov z DHZ či lesníkov. Vďaka zdieľaniu informácie o pátracej akcii a všímavosti lesných robotníkov bol pán nájdený tesne pred zotmením blízko miesta kde ho práve lesní robotnici počas popoludňajšej ťažby videli. Nájdený pán bol uzimený a bez obuvi a až na mierne škrabance a odreniny na tvári, ktoré utrpel pri mnohých pádoch v lese bol na svoj úctihodný vek v skvelej kondícii a v dobrej nálade. Ďakujeme za súčinnosť všetkým zasahujúcim. Zúčastnení: KZB Košice: 3 psovod, 7 záchranari

Pátracia akcia Jablonica (18.9.2017)

Dňa 18.9.2017 sa KZZ SR zúčastnil pátracej akcie po nezvestnom 57-ročnom pánovi z obce Jablonica, ktorý sa 16.9.2017 vybral na hríby. Naposledy bol videný 17.9. pri penzióne v Jablonici a odvtedy sa nevrátil domov. Počas pátrania sa bohužiaľ nepodarilo nezvestného nájsť a preto bude v najbližších dňoch pátracia akcia pokračovať. Zúčastnení: KZB Trenčín: 1 psovod

Pátracia akcia U. S. Steel (3.9.2017)

Psovodi z Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky (KZZ SR) prehľadávajú približne sto štvorcových metrov spadnutej strešnej konštrukcie a betónových výplní na budove v blízkosti spoločnosti U. S. Steel. Zatiaľ neboli potvrdené žiadne obete na životoch. TV JOJ: https://krimi.joj.sk/archiv/2017-09-03-krimi Hlavné správy: http://www.hlavnespravy.sk/v-kosiciach-sa-zrutila-cast-budovy-psovodi-z-kynologickeho-zachranneho-zboru-prehladavaju-sutiny/1123428
Zúčastnení:
KZB Trenčín: 1 psovod
KZB Košice: 3 psovod
KZB Žilina: 1 psovod
IMG_20170903_135834

Pátracia akcia Dulova Ves (25.8.2017)

V neskorých nočných hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnej 86r. pani z obce Dulova Ves, ktorá odišla v popoludňajších hodinách z domu na neznáme miesto. Pani užila pred odchodom silné utlmujúce lieky na spanie. Pátracej akcie sa zúčastnilo šesť členov zboru a šesť psov. Ako prvá bola nasadená mantrailingová dvojica, ktorá naviedla dobrovoľníkov a príslušníkov policajného zboru k potoku vzdialeného cca 200m od bydliska nezvestnej, kde napokon bolo nájdené telo nezvestnej. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodi, 2 záchranári

Patracia akcia Dulova Ves


Pátracia akcia Opatová (15.8.2017)

V doobedňajších hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 46-ročnom Petrovi Božíkovi, ktorý odišiel v nedeľu 13.8.2017 ráno z domu, nevrátil sa a ani nedal o sebe príbuzným vedieť. Pán bol zdatný turista, nakoľko však neboli žiadne informácie o poslednom výskyte, blízki, dobrovoľní záchranári KZZ SR, členovia Dobrovoľnej horskej služby Malá Fatra a štvorkolkári ATV club Slovakia RS prehľadávali pomocou les, lúky, senníky, chaty a budovy v okolí rekreačného zariadenia neďaleko jeho domu a priľahlé turistické trasy. Pátraciu akciu sme prerušili za tmy s plánom, že ráno sa bude pokračovať. Ráno bola pátracia akcia odvolaná z dôvodu nových informácií o výskyte nezvestného v meste (v deň jeho odchodu) a následne sme boli informovaní, že nezvestný sa našiel pár kilometrov od domu živý a zdravý.
Zučastnení:
KZB Tremčín: 2 psovodi, 1 záchranár
KZB Bratislava: 1 psovod
KZB Žilina: 1 psovod, 3 záchranári
KZB Považská Bystrica: 1 psovod, 4 záchranári

Pátracia akcia Vyšný čaj  (28.7.2017)

Dnes 28.7.2017 v ranných a doobedných hodinách sa v okolí obcí Vyšný a Nižný Čaj, Ruskov, Olšovany a Blažice uskutočnila pátracia akcia po dva dni nezvestnom 25r. nepočujúcom Jakubovi P. z Vyšného Čaju. V súčinnosti s Policajným zborom SR sa pátrania zúčastnilo 13 dobrovoľných záchranárov (Kynologický záchranný zbor SR, DHZ Hasiči Ruskov a Záchranná služba východ) ktorí prehľadávali terén pomocou špeciálne vycvičených záchranárskych psov, terénnych áut a štvorkoliek. Nezvestný mladík sa našťastie vrátil domov a podľa slov jeho mamy je v poriadku. Zúčastnení: KZB Košice: 2 psovodi, 6 záchranárov

IMG_7627


Pátracia akcia Brezno (1.7.2017)

Dňa 30.6.2017 o 23:00 bol Kynologycký záchranný zbor SR požiadaný Políciou SR o spoluprácu pri pátraní po nezvestnej 74 ročnej pani z Brezna. Nezvestná osoba odišla o 5:00 z nemocnice neznámym smerom.
Dňa 1.7.2017 ráno o 7:00 bola zahájená pátracia akcia v spolupráci s Políciou SR, Horskou záchrannou službou a ostatnými dobrovoľnými zložkami v opustenom areali v okolí nemocnice. Po 25 minútach práce bola nezvestná osoba nájdená za pomoci záchranárskeho psa a psovoda KZZ SR. Nezvestná osoba bola nájdená pri vedomí, mierne dezorientovaná a vyčerpaná. Následne bola prevezená do nemocnice k ďaľšiemu ošetreniu.
Zúčastnení:
KZB Banská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranár
unnamed

Pátracia akcia Kochanovce (23.06.2017)

V piatok 23.6.2017 v ranných hodinách po hádke s príbuzným odišiel 26r mladý muž z domu do firmy kde nechal všetky svoje osobné veci a vzal si z kancelárie plynovú pištoľ. Mladík odišiel na neznáme miesto a vypol si mobil. Napriek silnej búrke dorazili aj ďalší psovodi a členovia DHZ Ruskov. Dobrovoľníci boli rozdelení do jednotlivých sektorov. Približne po hodine bola pátracia akcia ukončená nakoľko sa nezvestný muž ozval svojej priateľke sms správou, že je v poriadku. Zúčasnení: KZB Košice: 3 psovodi, 6 záchranárov KZB Banská Bysrica: 1 psovod

20170623_174055


Pátracia akcia Stakčínska Ráztoka (16.06.2017)

V obci Stakčínska Ráztoka bol od rána nezvestný 72.ročný obyvateľ domovu dôchodcov – trpiaci na Alzhaimerovu chorobu. Bol nájdený živý po 12hod. podvečer neďaleko v lese nad obcou . Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodi, 5 záchranárov KB Banská Bysrica: 1 psovod

Pátracia akcia Rosinky (8.6.2017)

Vo večerných hodinách bola oslovená Kynologická záchranná brigáda Žilina – Varín, o pomoc policajným pátračom,  pri pátraní po nezvestnej pani z obce Rosinky. Pani bola naposledy videná o 8,30 hod smerom na Žilinu. Pani trpí alzheimerom a preto sa začali prehľadávať všetky miesta na ktoré chodievali spolu z manželom a bol predpoklad, že by sa tam mohla nachádzať. Na pomoc sme si zavolali ďalšiu našu brigádu z Trenčína ( KZB TN ), ATV klub Slovakia, Horskú službu Malá Fatra, Záchranná služba východ a pána Ľubomíra Satoru so psom Cassinom ( stopársky záchranný tým ) celkovo 22 ľudí. Pátracia akcia sa začala o 18:30 hod, kde sme prepátrali blízke okolie, obydlia medzi obcami Rosinky, Rosina a Trnove. V týchto sektoroch sme pátraciu akciu ukončili o 22:00 hod, keď prišli nové indície, že pani videli pri obchodnom dome Tesco Solinky a obchodné centrum MAX. Na toto miesto sa presunul už len stopársky tým a psovodi. Pes Cassino nenašiel žiadnu pachovú stopu po nezvestnej osobe, tak sme sa presunuli ku obchodnému domu MAX a tam prišla správa o 23:45 že nezvestnú osobu našla policajná hliadka v meste Martin zdravú. Touto dobrou správou sme pátraciu akciu ukončili a poďakovali zúčastnením. Zúčstnení: KZB Žilina  Varín: 1 psovod, 2 záchranári KZB Trenčín: 2 psovodi, 2 záchranári Viac Foto: TU

18893325_10208201673273736_6205056402651867538_n


Pátracia akcia Omšenie (13.5.2017)

Dňa 13.5.2017 sme boli privolaní rodinou k pátraniu po nezvestnom 23-ročnom Jakubovi z obce Omšenie. Na miesto jeho trvalého bydliska dorazil v krátkom čase tím KZZ SR spolu s členmi ATV club Slovakia RS a členmi IBHA s mantrailingovým psom, ktorý rýchlo určil smer pohybu nezvestného. Ani po nasadení plošných psov, prehľadaniu rozsiahleho terénu a pomoci pátračov PZ, Hasičov, DHZ a mnohých dobrovoľníkov sa mladého chlapca nepodarilo nájsť.
Po ukončení prehľadávania sme boli informovaní o nájdení vyčerpaného ale nezraneného Jakuba v obci Kolačín. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 3 záchranári KZB Tenčín: 3 psovodi
Viac Foto: TU
unnamed

Pátracia akcia Gelnica (18.4.2017)

Dňa 18.4.2017 v Gelnici bol v čase od 12:30 nezvestný hospitalizovaný pacient, ktorý opustil nemocnicu vyskočením z vyvýšeného prízemného okna. 77 r. pán S.Š. trpel Alzhaimerovou chorobou. Pátrania sa zúčastnili okrem PZ rodinných príslušníkov a dobrovoľníkov aj siedmi členovia KZZSR s piatimi psami..Hľadaný bol nájdený živý o 01:15 v noci asi 400m vzdušnou čiarou od nemocnice v trávnatom poraste medzi kríkmi.Teplota vzduchu bola 2C a bolo prevažne mokro keď že počas dňa boli prehánky. Po nájdení bol ihneď transportovaný do nemocnice kde okrem podchladenia neboli zistené iné zranenia. Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodov, 3 záchranári

IMG_4966


 Pátracia akcia Nižná Polianka (9.4.2017)

Členovia KZZSR boli v nedeľu 9.4.2017požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 72 ročnom mužovi z domova dôchodcov, ktorý trpel Alzheimerom. Muža sa podarilo nájsť v skorých ranných hodinách živého pri potoku Varadka. Miesto nálezu bolo od domova dôchodcov vzdialené vzdušnou čiarou cca 1km.
Zúčastnení:
KZB Košice 6 členov a 6 psovodov.
Patracka(1)

Pátracia akcia Humenné (27.03.2017)

V Humennom bol od nedele nezvestný 53.r. Jozef T., ktorý v nočných hodinách cez okno opustil domov sociálnych služieb na Mierovej ulici. Pátracej akcie sa zúčastnili príslušníci Policajného zboru, Kynologického záchranného zboru SR a miestni dobrovoľníci. Po príchode na miesto kde sa pán trvale zdržiaval bol nasadený mantrailový tím so psom. Následne sa prehľadávalo okolie domu soc. služieb s dvomi psami. Napriek snahe všetkých zúčastnených sa hľadanú osobu bohužiaľ nepodarilo nájsť.
Zúčastnení:
KZB Košice – 3 psovodi
20170327_100128

Pátracia akcia Dolný Lopašov (3.3.2017)

Vo večerných hodinách sme boli zavolaní na pátraciu akciu po 59-ročnej nezvestnej pani Blažene z Dolného Lopašova. Pani, ktorá trpela epileptickými záchvatmi, sa v obvyklom čase nevrátila z pravidelnej prechádzky.Pátrania sa okrem polície, HaZZ z Piešťan a Trnavy, zúčastnili aj dobrovoľné záchranné zložky – DHZ Pobedim, DHZ Vrbové, DHZ Dolný Lopašov, kynologickí záchranári z KZZ SR, BKZB a IBHA, a štvorkolkári z ATV Club Slovakia Rescue system. Taktiež pomáhala asi stovka dobrovoľníkov z obce.
V pomerne krátkom čase sa podarilo nájsť čiapku nezvestnej, no i napriek dôkladnému prehľadávaniu obce, okolitých ciest, polí, lúk a lesov celú noc, nadránom o piatej bolo pátranie prerušené. Ráno, pred opätovným zahájením pátrania sa nezvestná sama vrátila v poriadku domov. Zúčastnení: KZB Trenčín: 3 psovodi, 4 záchranári KZB Košice: 2 psovodi

lapasov


Pátracia akcia Trnové (18.2.2017)

18.2.2017 Vo večerných hodinách prebehla pátracia akcia po mužovi z obce Trnové, ktorý sa nevrátil domov z prechádzky. Dobrovoľní záchranári Horskej služby Malá Fatra, DHZ Trnové, KZB Žilina-Varín, KZB Trenčín, Kynologického centra Žilina, Záchrannej služby východ a stopársky ( mantrailngovi) pes z DK vyrazili na miesto bydliska nezvestnej osoby, kde po získaní základných informácií začali pátranie. Naštastie krátko na to prišla infomrácia z Polície o tom, že hľadaná osoba sa našla pri obci Strečno. Veľká vďaka všetkým zúčastneným vrátane Policajného zboru SR. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 2 psovodi, 1 záchranár KZB Trenčín: 1 psovod, 1 záchranár

Pátracia akcia Kľačianska Magura (5.1.2017)

V podvečer sme dostali informáciu, že cestou z Chaty na Kľačianskej Magure sa rodine stratil 8 -ročný chlapec. Do hodiny vyrazilo vyše tridsať  dobrovoľníkov HS Malá Fatra, Kynologická záchranná Brigáda Žilina – Varín, HS Veľká Fatra, DHZ Priekopa a ďalší záchranári. Na šťastie sa chlapec našiel skôr, ako sa vyrazilo do terénu. V dnešnej mrazivej noci by to nemuselo tak dobre dopadnúť. Zúčastneným ďakujeme. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 3 záchranári Reportáž TA3: TU

15823478_655731491272110_4381976915563683528_n


Pátracia akcia Príbovce (23.11.2017)

Pátracia akcia po 40 ročnom mužovi ktorý odišiel zo svojho bydliska. Naposledy bol videný ako kráča smerom na Valčiansku dolinu. Bolo prehľadané celé okolie Valčianskej doliny no i napriek veľkému úsiliu všetkých nasadených  záchranných zložiek sa i po niekoľkých hodinách pátrania nezvestného nepodarilo nájsť.
Zúčastni:
KZB Trenčín: 2 psovodi, 2 záchranári
KZB Banská Bystrica: 1 psovod
patracka-valca

Pátracia akcia Dunajský Klatov (13.9.2016)

Pátracia akcia bola úspešne ukončená počas dojazdu na miesto. Pani sa našla neďaleko svojho obydlia, živá a zdravá. Zúčastnení: KZB Trenčín: 5 psovodov, 2 záchranári KZB Sar Da: 5 psovodi, 3 záchranári unnamed
 

Pátracia akcia Hubová (8.9.2016)

Pátracia akcia v obci Hubová po nezvestnom mužovi z obce Plevník. Tu bol naposledy zachytený signál mobilného telefónu nezvestného muža. Nezvestného muža sa nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 1 záchranár KZB Banská Bystrica: 1 psovod, img_2140
 

Pátracia akcia Boleráz (8.9.206)

Dňa 8. 9. 2016 sme boli privolaní policajným zborom k pátraniu po nezvestnom 51 ročnom Marianovi Blaškovi z obce Boleráz. Nezvestný bol od 5. 9. 2016 kedy bez udania dôvodu odišiel z miesta bydliska. Pátracej akcie sa zúčastnili okrem polície SR aKynologického záchranného zboru aj Hasiči, KCZS a ich pobočka z Trenčianskej Teplej a psovodi z K9. Prehľadávalo sa široké okolie obce a miesta, kde bol nezvestný videný miestnym obyvateľstvom. Aj napriek nasadeniu veľkého počtu pátračov a techniky nebolo pátranie úspešné. Zučastnení: KZB Trenčín: 3 psovodi, 2 záchranári,

unnamed


Pátracia akcia Bardejov (6.9.2016)

V obci Bogliarka pri Bardejove bol od nedele nezvestný 48.ročný Ján M. Dvojdňovej pátracej akcie sa zúčastnili príslušníci Policajného zboru, Kynologického záchranného zboru SR a miestny dobrovoľníci. Hľadaný muž bol dnes nájdený v lesnej časti nad obcou bohužiaľ bez známok života. Zúčastnení: KZB Košice: 2 psovodi, 1 záchranár

20160906_113046


Pátracia akcia v Medzilaborciach (4.9.2016)

V neskorých nočných hodinách sa pri Medzilaborciach uskutočnila záchranná pátracia akcia po nezvestnom 78-ročnom mužovi, ktorý odišiel zo svojho bydliska v popoludňajších hodinách. Akcie sa zúčastnil Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky a Policajný zbor Humenné. Hľadaný muž bol nájdený živý nad ránom jednou z pátracích skupín. Zúčastnení: KZB Košice: KZB Trenčín: 5 psovodi KZB Žilina – Varín: 1 psovod

14256382_1367619986599631_1845931288_n


Pátracia akcia Piešťany – Bodana (16.8.2016)

Kynologický záchranný zbor SR bol oslovený rodinou nezvestnej 38ročnej ženy z Piešťan časť Bodana. Nezvestná odišla v nedeľu a nepovedala kam.  V utorok boli nasadený piati psovodi z KZB Trenčín, jeden mantrailing – ový pes a dve štvorkolky. Prehľadané  bolo okolie jej domu a blízky tok rieky Váh. Aj napriek veľkej snahe a pátrania do neskorých nočných hodín sa nezvestnú osobu nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Trenčín: 5 psovodi 14055064_10205321794364764_5308093641081482855_n
 

Pátracia akcia Prušovice (13.8.2016)

Kynologický záchranný zbor bol požiadaný o pomoc pri hľadaní 86 ročnom mužovi z obec Pšurnovice – Bytča. Posledná informácia bola o nezvestnom zo dňa 11.8.2016. Na začiatku bol nasadený mantrailing – ový pes z Dolného Kubína, ktorý preveril poslednú stopu z 12.8.2016 kde bol videný miestnym občanom. Ostatných 56 ľudí z rôznych záchranných zložiek preverilo okolité luky a lesné porasty a chatové osady v okolí obce. Nezvestný sa žiaľ nenašiel. Zúčastnený: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 3 záchranári KZB Trenčín: 2 psovodi Viac foto: TU

unnamed3


 

Pátracia akcia Prešov (9.8.2016)

Pátracia akcia po nezvestnom 77 ročnom Jánovi M z Prešova, ktorý bol postihnutý a ťažko chodiaci. Po mužovi pátrali členovia KZB Košice. Zúčastnení: KZB Košice – 2 psovodi, 4 záchranári

image1


 

Pátracia akcia Veľké Orvište (8.8.2016)

Členovia z KZB Trenčín boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi z  Veľké Orvište. Muž bol nájdený pred príchodom a nasadením psovodov.
Zúčastnení:
KZB Trenčín – 3 psovodi, 2 záchranári

Pátracia akcia Dubodiel – Trenčín (11.7.2016)

Pátracia akcia v obci Dubodiel v okrese Trenčín po nezvestnom 41 ročnom mužovi, ktorý bol  nezvestný tri dni. Nezvestného muža sa podarilo nájsť živého. Zúčastnení: KZB Trenčín: 2 psovodi, 3 záchranári
 

Pátracia akcia Kysucké Nové Mesto (7.7.2016)

Vo večerných hodinách sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnom 33 ročnom mužovi z Kysuckého Nového Mesta. Muž po hádke s priateľkou sa vraj chcel zabiť. Prehľadávali sa priľahlé brehy rieky Kysuca a jej okolie. Pátracia akcia bola ukončená v nočných hodinách bez nálezu. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 2,

trasa kysuca


 

Pátracia akcia Dlhá nad Oravou (20.6.2016)

V poobedných hodinách sme boli požiadaný priamo od KOS HaZZ Žilina o pomoc pri pátraní po 75 ročnom mužovi, ktorí išiel na hríby s priateľmi. Po dlhšej dobe sa neozýval tak ho začali hľadať a požiadali o pomoc záchranné zložky. Nezvestná osoba sa našla bez známok života asi po 30 metrovom páde zo skaly. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 2, KZB Trenčín: psovodi 2,

Pátracia akcia Nesluša (4.6.2016)

V skorých ranných hodinách o 02:00 hod sme boli oslovený o pomoc po nezvestnej 18 ročnej dievčine, ktorá sa vybrala z chaty preč. Jej priateľ prišiel do dediny a informáciu o nezvestnosti nahlásil. Nezvestnú osoba sa našla živá. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 1, záchranári 1, Lubomír Satora a pes Cassio

Pátracia akcia Nesluša (10.4.2016)

O 19,00 hod večer sme dostali správu o pomoc pri hľadaní po nezvestnom 13 ročnom chlapcovi z obce Nesluša. Doma nechal list na rozlúčku a odišiel z dom. Do pátrania boli povolané viaceré dobrovoľné zložky a policajný zbor SR. Nezvestného chlapca sa podarilo nájsť ešte do príchodu dobrovoľných zložiek polícii v opustenom dome v blízkosti obce živého. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 3, záchranári 5,
 

Pátracia akcia Horná Lehota (25.03.2016)

1934755_1239309069416555_2681881491761858867_n

Dňa 25.3.2016 o 02:00 hod ráno sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnej 40 ročnej žene z osady nad obcou Horná Lehota (okres Brezno). Dňa 24.3.2016 o 23:00  nezvestná osoba odišla z miesta bydliska. Do akcie sme boli nasadený hneď na druhý deň o 9:00 ráno žiaľ aj napriek veľkej snahe záchranárov sa nezvestnú ženu nepodarilo nájsť. Do akcie boli nasadený psovododi a letka MVSR. Krátko po ukončení akcie sa nezvestnú ženu podarilo nájsť Polícii. Zučastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 2, záchranári 2, KZB Trenčín: psovodi 1, záchranári 2, KBZ Košice: psovodi 2, záchranári 2,
 

Pátracia akcia Varín II. (05.03.2016)

DSC_0754

Po príchode na námestie vo Varíne, na druhú pátraciu akciu po nezvestnom Paľovi P. zo Žiliny, ktorý sa stratil minulí týždeň na Chate pod Suchým, sa dnes zišlo spolu 76 dobrovoľníkov rôznych dobrovoľný organizácii z okolia Žiliny ( HS Malá Fatra, DHZO Priekopa, DHZO Varín, DHZO Višnove, DHZO Lutiše, DHZO Orava, DHZO Koňská, DHZO Zákopčie, KZB Žilina–Varín, PZŽ SR ). Boli sme rozdelený do dvoch skupín. Jedna skupina išla na Chatu pod Suchým, aby ešte raz prepátrala širšie okolie chaty. Druhá skupina pátrala v lesoch v okolí obce Nezbudská Lúčka a okolie starého hradu. Po prepátraní týchto lokalít sa skontrolovali aj brehy rieky Váh a brehy vodného diela Žilina. Aj napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo nezvestného Paľa nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 4 záchranári Viac foto TU

Pátracia akcia Humenné (29.02.2016)

Členovia KZB Košice boli oslovení o pomoc pri pátraní po 80. ročnom mužovi, ktorý bol nezvestný od predchádzajúceho dňa. Muža sa podarilo nájsť, v podchladenom stave, po poskytnutí prvej pomoci bol prevezený do nemocnice. Reportáž TV JOJ  v čase 25:10 – http://www.joj.sk/video/Kdks28 Zúčastnení: KZB Košice: 3 psovodi    

Pátracia akcia Varín (28.02.2016)

patracka1 Dňa 28.2.2016 sme boli počas topografického školenia v Terchovej požiadaný o pomoc našimi kolegami z HS Malá Fatra o pomoc pri pátraní po nezvestnom 36 ročnom mužovi Paľovi P. zo Žiliny. Nezvestný bol naposledy videný na Chate pod Suchým nad obcou Varín. Na pátracej akcii sa zúčastnilo spolu 43 dobrovoľníkov s 12 psami z HS Malá Fatra, KZB Žilina – Varín, KZB Košice, KZB Trenčín, KZB SAR DA, a pán Ľubomír Satora mantrailer, psovod svojím psom Casiom, a ďalšie zložky IZS ako Polícia SR a HZS. Pátranie bolo ukončené až po zotmení, ale nezvestnú osobu sa nepodarilo nájsť. Reportáž TV JOJ v čase 6:42 – http://www.joj.sk/video/Kdks28 Viac foto TU…. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 2 psovodi, 6 záchranári KZB Košice: 4 psovod 2 záchranárov KZB Trenčín: 1 psovod, 1 záchranár KZB SAR DA: 1 psovod  

Pátracia akcia Kuňerad (25.12.2015)

10301525_493349637510297_5832482361597951756_n

Rodinný vianočný večer prerušil telefonát z Polície SR: ” V Kunerade odišiel mladý muž z chaty, kde sa zabával s kamarátmi a už sa nevrátil, príďte nám pomôcť ” Na mieste sa zišli viaceré zložky dobrovoľných hasičov z Kuneradu a okolia, hasiči HaZZ, príslušníci PZ SR, na ceste boli Psovodi záchranári Žilina, KZB Trenčín, KZB Žilina – Varín a ďalší záchranári. Dotyčného sa podarilo v krátkom čase nájsť, Polícia SR s nim vykonala potrebne úkony… Všetkým zúčastneným ďakujeme za rýchle nasadenie v tento sviatočný deň. Zúčastnení: KZB Žilina -Varín 3 psovodi, 3 záchranári KZB Trenčín 1 psovodi 2 záchranári

Pátracia akcia Nesluša (14.12.2016)

IMG_0648

Dňa 14. decembra sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnom 72 ročnom Pavlovi V. z obce Nesluša okres Kysucké Nové Mesto. Hľadaný pán bol nezvestný od 12:00 hod. keď odišiel do lesa na vianočný stromček, odkiaľ sa už nevrátil. Pátracia akcia bola zvolaná o 18:00. Do jeden a pol hodiny sa zišlo 70 dobrovoľníkov a to z Horskej služby Mala Fatra, KZB Žilina – Varín, Psovodi záchranári Žilina, Hasiči Priekopa, Korňa, Nesluša, KZB Trenčín, ORS, Polícia SR a ďalšie dobrovoľné záchranárske združenia a 30 občanov z obce. Vďaka rýchlemu nasadeniu dobrovoľných zložiek a občanov sa podarilo nezvestného muža v krátkej dobe nájsť podchladeného a dezorientovaného, ale hlavne živého. Zúčastnení: KZB Žilina -Varín 3 psovodi, 2 záchranári KZB Trenčín 3 psovodi 2 záchranári


Pátracia akcia Malá Čierna (3.12.2015)

12342501_485879351590659_1641006549239928062_n Dňa 3.12.2015 večer o 19:45 sme boli požiadaný o pomoc našimi kolegami z HS Malá Fatra o pomoc pri pátraní po nezvestnom 20 – ročnom Jurajovi P. z Malej Čiernej. Chlapec sa nevrátil z prechádzky na okolité kopce v Strážovských vrchoch.  Chlapca sa podarilo nájsť ukrytého v jaskyni na vrchole Žibrid o 22:10 hod, po zohriati a poskytnutí teplého oblečenia a za pomoci záchranárov bol Juraj evakuovaný do Jasenového, následne bol odovzdaný rýchlej zdravotnej službe. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín 1 psovodi, 3 záchranári

Pátracia akcia Brezovica II (21.11.2015)

12246687_1718781051688117_7559796702210878588_n

Severná Orava sa zomkla. Už týždeň desiatky až stovky ľudí hľadajú nezvestného Martina Kaníka z Brezovice pri Trstenej. Nikto nevie kam sa mladík stratil. Hmla, sneh, blato, chlad aj sneženie. Ani to neodradilo asi 500 ľudí od druhého veľkého hľadania nezvestného Martina. Prišli profesionáli ale aj dobrovoľní hasiči a záchranári, horská služba , psovodi a tiež desiatky ľudí z Oravy i rôznych kútov Slovenska. Pešo v rojnici, z konských chrbtov, na štvorkolkách či s pomocou takmer 30-tich psov. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín 2 psovodi, 4 záchranári

Pátracia akcia Brezovica (15.11.2015)

12219610_1717317438501145_5775793792768165812_n Pátracia akcia po nezvestnom 20 ročnom Martinovi z obce Brezovica. Nezvestný Martin bol naposledy videný v sobotu v ranných hodinách na miestnej komunikácií policajnou hliadkou. Nezvestný Martin sa však domov nevrátil. Pátralo sa od 10:00 do 17:00 hod. Prehľadávali sa okolité lesy lúky a miesta, kde bol naposledy videný. Pri pátraní pomáhal aj vrtuľník ministerstva vnútra. Nezvestnú osobu sa nepodarilo nájsť.
Zúčastnení:
KZB Žilina-Varín 3 psovodi, 1 záchranári
KZB Trenčín 5 psovod, 2 záchranár


Pátracia akcia Priechod (11.11.2015)

IMG_0442 Dňa 11.11.2015 sa naši členovia KZZ SR zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom mužovi J.F. z obce Priechod okres Banská Bystrica. Nezvestný muž odišiel z domu 26.10.2015. Muž trpel ťažkou schizofréniou a vyhýbal sa ľudskej spoločnosti a pravde podobne sa pred nami schovával. Pátracia akcia bola o to zložitejšia že sme nemali žiadne indície ktorým smerom  sa nezvestný muž vybral. Pátracia akcia bola neúspečná nezvestný muž sa nenašiel.
Zúčastnení:
KZB Žilina-Varín 1 psovodi, 2 záchranári
KZB Trenčín 1 psovod, 1 záchranár


Pátracia akcia Lučenec – Ábelová (05.11.2015)

Náš Kynológický záchranný zbor bol požiadaný o pomoc pri pátraní po 89. ročnej žene pri obci Ábelová okres Lučenec. Pátracia akcia bola úspešne ukončená nájdením živej hľadanej osoby, ešte pred nasadením naších psovodov a záchranárov.

Pátracia akcia Richnava (24.10.2015)

patr
Členovia KZB Košice sa zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 21 ročnom Miroslavovi D.
Zúčastnení:
KZB Košice 4 psovodi, 3 záchranári


Pátracia akcia Levoča (16.10.2015)

Členovia z KZB Košice sa zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 72 ročnom mužovi. Muž bol nájdený tesne pred nasadením psovodov.
Zúčastnení:
KZB Košice – 3 psovodi, 4 záchranári

Pátracia akcia Sedliská (01.10.2015)

fotka 1

Pátracia akcia po nezvestnom 53 ročnom mužovi. Pátracia akcia bola ukončená tesne pred nasadením záchranárov , nakoľko sa hľadaná osoba objavila živá v mieste bydliska.

Zúčastnení: KZB Košice – 5 psovodi, 4 záchranári

 Pátracia akcia Zvolen (13.09.2015)

Pátracia akcia po 83 ročnom mužovi zo Zvolena. Pátracia akcia bola ukončená pred naším príchodom. Nezvestný muž bol nájdený živý policajným psovodom. Zúčastnení: KZZ SR Žilina – Varín – 3 psovodi KZB Trenčin – 2 psovodi KZB Košice – 13 psovodov
 

Pátracia akcia Zděchov (06.09.2015)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Aj dnes naši traja členovia pokračovali v pátracej akcii po nezvestnom 50 ročnom mužovi z obce Zděchov okres Vsetín (CZ). Dnes boli psovodi nasadení už od ranných hodín a pokračovali v prehľadávaní okolitých lesov s obecnými dobrovoľníkmi a hasičmi. Napriek celodennej pátracej akcii sa nezvestného muža nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín -3 povodi

Pátracia akcia Zděchov CZ (5.9.2015)

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA Traja členovia KZZ SR sa dňa 5.9.2015 zúčastnili na pátracej akcii v Českej republike v obci Zděchov okres Vsetín (CZ). Pátrali po 50 ročnom mužovi, ktorý bol nezvestný od štvrtku. Pátracia akcia sa uskutočnila v nočných hodinách. Opäť sme spolupracovali s p. Satorom a psom Casinom, ktorý nám udal smer a my sme preverovali širšie okolie. Pátracia akcia sa skončila v neskorých nočných hodinách so záverom, že bude pokračovať na druhý deň. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín – 2 psovodi KZB Trenčín – 1 psovod

 Pátracia akcia Očová (3.9.2015)

IMG_20150903_091557

Dnes sa členovia KZZ SR zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 71 ročnom mužovi z obce Očová v okrese Zvolen. Na pátracej akcii sa zúčastnil aj náš partner Ľubomír Satora so psom Casinom. Nezvestného muža sa nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín – 1 psovod KZB Trenčín – 1 psovod

Pátracia akcia Zázrivá- Grúne (26.8.2015)

IMG_20150826_103649

Dňa 26.8.2015 sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po 50 ročnom mužovi z obce Zázrivá, časť Grúne. Muž bol naposledy videný v nedeľu. Nezvestného muža sa nám nepodarilo nájsť. Zúčastnení : KZB Žilina – Varín – 1 psovod KZB Trenčín – 3 psovodi

 Pátracia akcia Košice – Čičky (24.08.2015)

Dnes sme boli opäť požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi J.L. z Košíc časť Čičky. Muž sa našiel neďaleko jeho bydliska bez známok života. Zúčastnení: KZB Košice – 3 psovodi
 

Pátracia akcia Čermeľ (21.08.2015)

Dnes v ranných hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 19 ročnom mužovi. Policajný zbor už počas nočných hodín po nezvestnom pátral, avšak bezvýsledne. Krátko po príchode našich psovodov sa mladý muž našiel žiaľ už bez známok života.

Zúčastnení:

KZB – Košice – 4 psovodi


Pátracia akcia Bobrovec (12.08.2015)

11825960_1688071174759105_2205106012038273477_n Včera 12.8.2015 sa naši členovia zúčastnili pátracej akcie po nezvestnej 50 ročnej žene z obce Bobrovec. Žena bola nezvestná od stredy 5.8.2015, kedy odišla z domu a bez stopy zmizla. Keďže sme nemali žiadne indície kde by sa nezvestná žena mohla zdržiavať, prehľadávali sme miesta okolo jej obydlia a miesta kam rada chodievala, no žiaľ bez úspechu. Pátracej akcie sa zúčastnili psovodi z KZB Žilina-Varín, KZB Trenčín, Horská služba Malá Fatra, Horská služba Sever,  dobrovoľní hasiči, ORS a dobrovoľníci z domácej obce. Pátracia akcia prebiehala hladko aj napriek vysokým teplotám.    Zúčasnení: KZB Žilina – Varín – 2 psovodi KZB Trenčín – 1 psovod

Pátracia akcia Gemerská Poloma (12.07.2015)

Počas bežného výcviku bola KZB Košice požiadaná rodinným príslušníkom o pomoc pri hľadaný nezvestnej osoby. Počas presunu na miesto udalosti bola pátracia odvolaná. Nezvestná osoba bola nájdená v lesnom poraste bez známok života. Zúčastnený: KZB Košice – 3 psovodi 2 záchranári

Pátracia akcia Oravská Lesná (29.06.2015)

1

Dňa 29.6.2015 sme boli povolaní na pátraciu akciu do Oravskej Lesnej. Nezvestnou bola 50 ročná žena, ktorá nechala doma list na rozlúčku. V nedeľu odprevadila svoju dcéru na autobus do školy a už sa nevrátila domov. O pomoc požiadala rodina nezvestnej. Tejto akcie sa zúčastnili viaceré záchranné zložky a tiež veľa dobrovoľníkov z obce. Na akcii sa zúčastnili Orava Rescue System 24 členov + štvorkolky, Horská služba Malá Fatra 12 členov, DHZ Korňa 1 člen, DHZ Námestovo 14 členov, Psovodi Záchranári Žilina SR 7 členov, KZB Žilina Varín 2 členovia, KZB Trenčín 3 členovia, KZB Košice 3 členovia, PZ SR a obyvatelia obce Or. Lesná. Pri pátraní pomáhal aj vrtuľník. Pátracia akcia bola úspešná, žiaľ so smutným koncom. Nezvestnú Ľudmilu našli kolegovia z ORS bez známok života Zúčastnení: KZB Žilina – Varín – 2 psovodi KZB Trenčín – 3 psovodi

 Pátracia akcia – Divina (27.06.2015)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Dňa 27.6.2015 v sobotu sme boli v ranných hodinách požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi z obce Divina. O pomoc požiadala sestra nezvestného. Pátracej akcie sa zúčastnili hasiči z Lutíš, psovodi z KZB Trenčín, KZB Žilina- Varín, Psovodi záchranári Žilina a samozrejme dobrovoľníci z obce. Napriek veľkému úsilu sa nám nezvestného nepodarilo nájsť.
Zúčastnení:
KZB Trenčin –  4 psovodi
KZB Žilina – Varín – 7 psovodi

Pátracia akcia – Piskorovce (24.06.2015)

Päť členov spolu so psami sa zúčastnili opätovnej pátracej akcie po nezvestnom mužovi z obce Piskorovce, muža sa žiaľ ani počas opakovanej pátracej akcie nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Košice – 4 psovodi, 1 záchranár  

Pátracia akcia – Piskorovce (21.06.2015)

 VNT

Dvanásť členov spolu so štyrmi psami pomáhalo pri hľadaní nezvestného 57 ročného muža z obce Piskorovce. Hľadaného muža sa nepodarilo nájsť ani v spolupráci s políciou a miestnymi obyvateľmi. Zúčastnení: KZB Košice – 7 psovodi, 5 záchranári

 Pátracia akcia – Radôstka (13.06.2015)

4

V sobotu 13.6.2015 bol Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky  požiadaný o pomoc pri pátraní po 47 ročnom mužovi z obce Radôstka v Terchovskej doline.
Polícia požiadala o pomoc pri hľadaní dobrovoľných záchranárov. Na pátracej akcii sa zúčastnili dobrovoľní záchranári z ORS, KZB Žilina – Varín, HS Malá Fatra, DHZ Oščadnica, Čadca, Priekopa a ďalší dobrovoľníci. Po štyroch hodinách pátrania sa aj napriek veľkému úsiliu záchranárov nepodarilo nezvestného muža nájsť a vo veľkých horúčavách nás vystriedali v pátraní členovia HS Malá Fatra a záchranári z DK. Pre mimoriadné teplo neboli do pátracej akcie nasadené záchranárske ani policajné psy. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín  – 2 psovodi
[/vc_column_text][vc_column_text]


Pátracia akcia Kysak (24.12.2017)

V obci Kysak, neďaleko Košíc bolo v sobotu 23.12.2017 v obedňajších hodinách vyhlásené pátranie po mužovi, Z.M. 74 rokov, z Kysaku, ktorý bol naposledy videný v piatok v obci. K mužovi prišiel v sobotu na návštevu synovec, vošiel do prázdneho domu nezvestného, ktorý tam zanechal pre svoju rodinu list na rozlúčku. Pátracia akcia bola zahájená zložkami Polície, hasičov a psovodmi Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky. Pátranie prebiehalo 23.12. a 24.12.2017, hľadaného muža sa žiaľ doteraz nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodi, 6 záchranári

Pátracia akcia Skároš (22.12.2017)

V obci Skároš, neďaleko Košíc bolo včera v popoludňajších hodinách vyhlásené pátranie po 57-ročnom mužovi, ktorý sa predošlý večer nevrátil domov z oslavy. Pátracia akcia bola zahájená  zložkami Polície, hasičov a psovodmi Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky. Vyše 30 hodín nezvestného muža sa podarilo objaviť až za tmy, žiaľ bez známok života, na poli tesne nad obcou vo večerných hodinách. Zúčastnení: KZB Košice: 3 psovodi, 4 záchranári


Pátracia akcia Pezinok (31.10.2017)

Dňa 31.10. sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom Michalovi Kosťovi, ktorý 30.10. odišiel z domu na huby a nevrátil sa. Pátracej akcie sa zúčastnili tak profesionálne ako aj dobrovoľné záchranárske zložky. Po nasadení mantrailového tímu IBHA bola časť terénu prehľadávaná v rojnici, časť turistických chodníkov a okolie bola prehľadávaná sektorovo so psami a časť turistických chodníkov a lesných ciest bola prejazdená štvorkolkami. Pátranie prebiehalo do neskorých nočných hodín, žiaľ, neúspešne.

Zúčastnení: KZB Trenčín: 2 psovodi  

Pátracia akcia Jablonica (18.9.2017)

Dňa 18.9.2017 sa KZZ SR zúčastnil pátracej akcie po nezvestnom 57-ročnom pánovi z obce Jablonica, ktorý sa 16.9.2017 vybral na hríby. Naposledy bol videný 17.9. pri penzióne v Jablonici a odvtedy sa nevrátil domov. Počas pátrania sa bohužiaľ nepodarilo nezvestného nájsť a preto bude v najbližších dňoch pátracia akcia pokračovať. Zúčastnení: KZB Trenčín: 1 psovod

Pátracia akcia U. S. Steel (3.9.2017)

Psovodi z Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky (KZZ SR) prehľadávajú približne sto štvorcových metrov spadnutej strešnej konštrukcie a betónových výplní na budove v blízkosti spoločnosti U. S. Steel. Zatiaľ neboli potvrdené žiadne obete na životoch. TV JOJ: https://krimi.joj.sk/archiv/2017-09-03-krimi Hlavné správy: http://www.hlavnespravy.sk/v-kosiciach-sa-zrutila-cast-budovy-psovodi-z-kynologickeho-zachranneho-zboru-prehladavaju-sutiny/1123428
Zúčastnení:
KZB Trenčín: 1 psovod
KZB Košice: 3 psovod
KZB Žilina: 1 psovod
IMG_20170903_135834

Pátracia akcia Dulova Ves (25.8.2017)

V neskorých nočných hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnej 86r. pani z obce Dulova Ves, ktorá odišla v popoludňajších hodinách z domu na neznáme miesto. Pani užila pred odchodom silné utlmujúce lieky na spanie. Pátracej akcie sa zúčastnilo šesť členov zboru a šesť psov. Ako prvá bola nasadená mantrailingová dvojica, ktorá naviedla dobrovoľníkov a príslušníkov policajného zboru k potoku vzdialeného cca 200m od bydliska nezvestnej, kde napokon bolo nájdené telo nezvestnej. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodi, 2 záchranári

Patracia akcia Dulova Ves


Pátracia akcia Opatová (15.8.2017)

V doobedňajších hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 46-ročnom Petrovi Božíkovi, ktorý odišiel v nedeľu 13.8.2017 ráno z domu, nevrátil sa a ani nedal o sebe príbuzným vedieť. Pán bol zdatný turista, nakoľko však neboli žiadne informácie o poslednom výskyte, blízki, dobrovoľní záchranári KZZ SR, členovia Dobrovoľnej horskej služby Malá Fatra a štvorkolkári ATV club Slovakia RS prehľadávali pomocou les, lúky, senníky, chaty a budovy v okolí rekreačného zariadenia neďaleko jeho domu a priľahlé turistické trasy. Pátraciu akciu sme prerušili za tmy s plánom, že ráno sa bude pokračovať. Ráno bola pátracia akcia odvolaná z dôvodu nových informácií o výskyte nezvestného v meste (v deň jeho odchodu) a následne sme boli informovaní, že nezvestný sa našiel pár kilometrov od domu živý a zdravý.
Zučastnení:
KZB Tremčín: 2 psovodi, 1 záchranár
KZB Bratislava: 1 psovod
KZB Žilina: 1 psovod, 3 záchranári
KZB Považská Bystrica: 1 psovod, 4 záchranári

Pátracia akcia Vyšný čaj  (28.7.2017)

Dnes 28.7.2017 v ranných a doobedných hodinách sa v okolí obcí Vyšný a Nižný Čaj, Ruskov, Olšovany a Blažice uskutočnila pátracia akcia po dva dni nezvestnom 25r. nepočujúcom Jakubovi P. z Vyšného Čaju. V súčinnosti s Policajným zborom SR sa pátrania zúčastnilo 13 dobrovoľných záchranárov (Kynologický záchranný zbor SR, DHZ Hasiči Ruskov a Záchranná služba východ) ktorí prehľadávali terén pomocou špeciálne vycvičených záchranárskych psov, terénnych áut a štvorkoliek. Nezvestný mladík sa našťastie vrátil domov a podľa slov jeho mamy je v poriadku. Zúčastnení: KZB Košice: 2 psovodi, 6 záchranárov

IMG_7627


Pátracia akcia Brezno (1.7.2017)

Dňa 30.6.2017 o 23:00 bol Kynologycký záchranný zbor SR požiadaný Políciou SR o spoluprácu pri pátraní po nezvestnej 74 ročnej pani z Brezna. Nezvestná osoba odišla o 5:00 z nemocnice neznámym smerom.
Dňa 1.7.2017 ráno o 7:00 bola zahájená pátracia akcia v spolupráci s Políciou SR, Horskou záchrannou službou a ostatnými dobrovoľnými zložkami v opustenom areali v okolí nemocnice. Po 25 minútach práce bola nezvestná osoba nájdená za pomoci záchranárskeho psa a psovoda KZZ SR. Nezvestná osoba bola nájdená pri vedomí, mierne dezorientovaná a vyčerpaná. Následne bola prevezená do nemocnice k ďaľšiemu ošetreniu.
Zúčastnení:
KZB Banská Bystrica: 1 psovod, 1 záchranár
unnamed

Pátracia akcia Kochanovce (23.06.2017)

V piatok 23.6.2017 v ranných hodinách po hádke s príbuzným odišiel 26r mladý muž z domu do firmy kde nechal všetky svoje osobné veci a vzal si z kancelárie plynovú pištoľ. Mladík odišiel na neznáme miesto a vypol si mobil. Napriek silnej búrke dorazili aj ďalší psovodi a členovia DHZ Ruskov. Dobrovoľníci boli rozdelení do jednotlivých sektorov. Približne po hodine bola pátracia akcia ukončená nakoľko sa nezvestný muž ozval svojej priateľke sms správou, že je v poriadku. Zúčasnení: KZB Košice: 3 psovodi, 6 záchranárov KZB Banská Bysrica: 1 psovod

20170623_174055


Pátracia akcia Stakčínska Ráztoka (16.06.2017)

V obci Stakčínska Ráztoka bol od rána nezvestný 72.ročný obyvateľ domovu dôchodcov – trpiaci na Alzhaimerovu chorobu. Bol nájdený živý po 12hod. podvečer neďaleko v lese nad obcou . Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodi, 5 záchranárov KB Banská Bysrica: 1 psovod

Pátracia akcia Rosinky (8.6.2017)

Vo večerných hodinách bola oslovená Kynologická záchranná brigáda Žilina – Varín, o pomoc policajným pátračom,  pri pátraní po nezvestnej pani z obce Rosinky. Pani bola naposledy videná o 8,30 hod smerom na Žilinu. Pani trpí alzheimerom a preto sa začali prehľadávať všetky miesta na ktoré chodievali spolu z manželom a bol predpoklad, že by sa tam mohla nachádzať. Na pomoc sme si zavolali ďalšiu našu brigádu z Trenčína ( KZB TN ), ATV klub Slovakia, Horskú službu Malá Fatra, Záchranná služba východ a pána Ľubomíra Satoru so psom Cassinom ( stopársky záchranný tým ) celkovo 22 ľudí. Pátracia akcia sa začala o 18:30 hod, kde sme prepátrali blízke okolie, obydlia medzi obcami Rosinky, Rosina a Trnove. V týchto sektoroch sme pátraciu akciu ukončili o 22:00 hod, keď prišli nové indície, že pani videli pri obchodnom dome Tesco Solinky a obchodné centrum MAX. Na toto miesto sa presunul už len stopársky tým a psovodi. Pes Cassino nenašiel žiadnu pachovú stopu po nezvestnej osobe, tak sme sa presunuli ku obchodnému domu MAX a tam prišla správa o 23:45 že nezvestnú osobu našla policajná hliadka v meste Martin zdravú. Touto dobrou správou sme pátraciu akciu ukončili a poďakovali zúčastnením. Zúčstnení: KZB Žilina  Varín: 1 psovod, 2 záchranári KZB Trenčín: 2 psovodi, 2 záchranári Viac Foto: TU

18893325_10208201673273736_6205056402651867538_n


Pátracia akcia Omšenie (13.5.2017)

Dňa 13.5.2017 sme boli privolaní rodinou k pátraniu po nezvestnom 23-ročnom Jakubovi z obce Omšenie. Na miesto jeho trvalého bydliska dorazil v krátkom čase tím KZZ SR spolu s členmi ATV club Slovakia RS a členmi IBHA s mantrailingovým psom, ktorý rýchlo určil smer pohybu nezvestného. Ani po nasadení plošných psov, prehľadaniu rozsiahleho terénu a pomoci pátračov PZ, Hasičov, DHZ a mnohých dobrovoľníkov sa mladého chlapca nepodarilo nájsť.
Po ukončení prehľadávania sme boli informovaní o nájdení vyčerpaného ale nezraneného Jakuba v obci Kolačín. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 3 záchranári KZB Tenčín: 3 psovodi
Viac Foto: TU
unnamed

Pátracia akcia Gelnica (18.4.2017)

Dňa 18.4.2017 v Gelnici bol v čase od 12:30 nezvestný hospitalizovaný pacient, ktorý opustil nemocnicu vyskočením z vyvýšeného prízemného okna. 77 r. pán S.Š. trpel Alzhaimerovou chorobou. Pátrania sa zúčastnili okrem PZ rodinných príslušníkov a dobrovoľníkov aj siedmi členovia KZZSR s piatimi psami..Hľadaný bol nájdený živý o 01:15 v noci asi 400m vzdušnou čiarou od nemocnice v trávnatom poraste medzi kríkmi.Teplota vzduchu bola 2C a bolo prevažne mokro keď že počas dňa boli prehánky. Po nájdení bol ihneď transportovaný do nemocnice kde okrem podchladenia neboli zistené iné zranenia. Zúčastnení: KZB Košice: 4 psovodov, 3 záchranári

IMG_4966


 Pátracia akcia Nižná Polianka (9.4.2017)

Členovia KZZSR boli v nedeľu 9.4.2017požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 72 ročnom mužovi z domova dôchodcov, ktorý trpel Alzheimerom. Muža sa podarilo nájsť v skorých ranných hodinách živého pri potoku Varadka. Miesto nálezu bolo od domova dôchodcov vzdialené vzdušnou čiarou cca 1km.
Zúčastnení:
KZB Košice 6 členov a 6 psovodov.
Patracka(1)

Pátracia akcia Humenné (27.03.2017)

V Humennom bol od nedele nezvestný 53.r. Jozef T., ktorý v nočných hodinách cez okno opustil domov sociálnych služieb na Mierovej ulici. Pátracej akcie sa zúčastnili príslušníci Policajného zboru, Kynologického záchranného zboru SR a miestni dobrovoľníci. Po príchode na miesto kde sa pán trvale zdržiaval bol nasadený mantrailový tím so psom. Následne sa prehľadávalo okolie domu soc. služieb s dvomi psami. Napriek snahe všetkých zúčastnených sa hľadanú osobu bohužiaľ nepodarilo nájsť.
Zúčastnení:
KZB Košice – 3 psovodi
20170327_100128

Pátracia akcia Dolný Lopašov (3.3.2017)

Vo večerných hodinách sme boli zavolaní na pátraciu akciu po 59-ročnej nezvestnej pani Blažene z Dolného Lopašova. Pani, ktorá trpela epileptickými záchvatmi, sa v obvyklom čase nevrátila z pravidelnej prechádzky.Pátrania sa okrem polície, HaZZ z Piešťan a Trnavy, zúčastnili aj dobrovoľné záchranné zložky – DHZ Pobedim, DHZ Vrbové, DHZ Dolný Lopašov, kynologickí záchranári z KZZ SR, BKZB a IBHA, a štvorkolkári z ATV Club Slovakia Rescue system. Taktiež pomáhala asi stovka dobrovoľníkov z obce.
V pomerne krátkom čase sa podarilo nájsť čiapku nezvestnej, no i napriek dôkladnému prehľadávaniu obce, okolitých ciest, polí, lúk a lesov celú noc, nadránom o piatej bolo pátranie prerušené. Ráno, pred opätovným zahájením pátrania sa nezvestná sama vrátila v poriadku domov. Zúčastnení: KZB Trenčín: 3 psovodi, 4 záchranári KZB Košice: 2 psovodi

lapasov


Pátracia akcia Trnové (18.2.2017)

18.2.2017 Vo večerných hodinách prebehla pátracia akcia po mužovi z obce Trnové, ktorý sa nevrátil domov z prechádzky. Dobrovoľní záchranári Horskej služby Malá Fatra, DHZ Trnové, KZB Žilina-Varín, KZB Trenčín, Kynologického centra Žilina, Záchrannej služby východ a stopársky ( mantrailngovi) pes z DK vyrazili na miesto bydliska nezvestnej osoby, kde po získaní základných informácií začali pátranie. Naštastie krátko na to prišla infomrácia z Polície o tom, že hľadaná osoba sa našla pri obci Strečno. Veľká vďaka všetkým zúčastneným vrátane Policajného zboru SR. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 2 psovodi, 1 záchranár KZB Trenčín: 1 psovod, 1 záchranár

Pátracia akcia Kľačianska Magura (5.1.2017)

V podvečer sme dostali informáciu, že cestou z Chaty na Kľačianskej Magure sa rodine stratil 8 -ročný chlapec. Do hodiny vyrazilo vyše tridsať  dobrovoľníkov HS Malá Fatra, Kynologická záchranná Brigáda Žilina – Varín, HS Veľká Fatra, DHZ Priekopa a ďalší záchranári. Na šťastie sa chlapec našiel skôr, ako sa vyrazilo do terénu. V dnešnej mrazivej noci by to nemuselo tak dobre dopadnúť. Zúčastneným ďakujeme. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 3 záchranári Reportáž TA3: TU

15823478_655731491272110_4381976915563683528_n


Pátracia akcia Príbovce (23.11.2017)

Pátracia akcia po 40 ročnom mužovi ktorý odišiel zo svojho bydliska. Naposledy bol videný ako kráča smerom na Valčiansku dolinu. Bolo prehľadané celé okolie Valčianskej doliny no i napriek veľkému úsiliu všetkých nasadených  záchranných zložiek sa i po niekoľkých hodinách pátrania nezvestného nepodarilo nájsť.
Zúčastni:
KZB Trenčín: 2 psovodi, 2 záchranári
KZB Banská Bystrica: 1 psovod
patracka-valca

Pátracia akcia Dunajský Klatov (13.9.2016)

Pátracia akcia bola úspešne ukončená počas dojazdu na miesto. Pani sa našla neďaleko svojho obydlia, živá a zdravá. Zúčastnení: KZB Trenčín: 5 psovodov, 2 záchranári KZB Sar Da: 5 psovodi, 3 záchranári unnamed
 

Pátracia akcia Hubová (8.9.2016)

Pátracia akcia v obci Hubová po nezvestnom mužovi z obce Plevník. Tu bol naposledy zachytený signál mobilného telefónu nezvestného muža. Nezvestného muža sa nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 1 záchranár KZB Banská Bystrica: 1 psovod, img_2140
 

Pátracia akcia Boleráz (8.9.206)

Dňa 8. 9. 2016 sme boli privolaní policajným zborom k pátraniu po nezvestnom 51 ročnom Marianovi Blaškovi z obce Boleráz. Nezvestný bol od 5. 9. 2016 kedy bez udania dôvodu odišiel z miesta bydliska. Pátracej akcie sa zúčastnili okrem polície SR aKynologického záchranného zboru aj Hasiči, KCZS a ich pobočka z Trenčianskej Teplej a psovodi z K9. Prehľadávalo sa široké okolie obce a miesta, kde bol nezvestný videný miestnym obyvateľstvom. Aj napriek nasadeniu veľkého počtu pátračov a techniky nebolo pátranie úspešné. Zučastnení: KZB Trenčín: 3 psovodi, 2 záchranári,

unnamed


Pátracia akcia Bardejov (6.9.2016)

V obci Bogliarka pri Bardejove bol od nedele nezvestný 48.ročný Ján M. Dvojdňovej pátracej akcie sa zúčastnili príslušníci Policajného zboru, Kynologického záchranného zboru SR a miestny dobrovoľníci. Hľadaný muž bol dnes nájdený v lesnej časti nad obcou bohužiaľ bez známok života. Zúčastnení: KZB Košice: 2 psovodi, 1 záchranár

20160906_113046


Pátracia akcia v Medzilaborciach (4.9.2016)

V neskorých nočných hodinách sa pri Medzilaborciach uskutočnila záchranná pátracia akcia po nezvestnom 78-ročnom mužovi, ktorý odišiel zo svojho bydliska v popoludňajších hodinách. Akcie sa zúčastnil Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky a Policajný zbor Humenné. Hľadaný muž bol nájdený živý nad ránom jednou z pátracích skupín. Zúčastnení: KZB Košice: KZB Trenčín: 5 psovodi KZB Žilina – Varín: 1 psovod

14256382_1367619986599631_1845931288_n


Pátracia akcia Piešťany – Bodana (16.8.2016)

Kynologický záchranný zbor SR bol oslovený rodinou nezvestnej 38ročnej ženy z Piešťan časť Bodana. Nezvestná odišla v nedeľu a nepovedala kam.  V utorok boli nasadený piati psovodi z KZB Trenčín, jeden mantrailing – ový pes a dve štvorkolky. Prehľadané  bolo okolie jej domu a blízky tok rieky Váh. Aj napriek veľkej snahe a pátrania do neskorých nočných hodín sa nezvestnú osobu nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Trenčín: 5 psovodi 14055064_10205321794364764_5308093641081482855_n
 

Pátracia akcia Prušovice (13.8.2016)

Kynologický záchranný zbor bol požiadaný o pomoc pri hľadaní 86 ročnom mužovi z obec Pšurnovice – Bytča. Posledná informácia bola o nezvestnom zo dňa 11.8.2016. Na začiatku bol nasadený mantrailing – ový pes z Dolného Kubína, ktorý preveril poslednú stopu z 12.8.2016 kde bol videný miestnym občanom. Ostatných 56 ľudí z rôznych záchranných zložiek preverilo okolité luky a lesné porasty a chatové osady v okolí obce. Nezvestný sa žiaľ nenašiel. Zúčastnený: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 3 záchranári KZB Trenčín: 2 psovodi Viac foto: TU

unnamed3


 

Pátracia akcia Prešov (9.8.2016)

Pátracia akcia po nezvestnom 77 ročnom Jánovi M z Prešova, ktorý bol postihnutý a ťažko chodiaci. Po mužovi pátrali členovia KZB Košice. Zúčastnení: KZB Košice – 2 psovodi, 4 záchranári

image1


 

Pátracia akcia Veľké Orvište (8.8.2016)

Členovia z KZB Trenčín boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi z  Veľké Orvište. Muž bol nájdený pred príchodom a nasadením psovodov.
Zúčastnení:
KZB Trenčín – 3 psovodi, 2 záchranári

Pátracia akcia Dubodiel – Trenčín (11.7.2016)

Pátracia akcia v obci Dubodiel v okrese Trenčín po nezvestnom 41 ročnom mužovi, ktorý bol  nezvestný tri dni. Nezvestného muža sa podarilo nájsť živého. Zúčastnení: KZB Trenčín: 2 psovodi, 3 záchranári
 

Pátracia akcia Kysucké Nové Mesto (7.7.2016)

Vo večerných hodinách sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnom 33 ročnom mužovi z Kysuckého Nového Mesta. Muž po hádke s priateľkou sa vraj chcel zabiť. Prehľadávali sa priľahlé brehy rieky Kysuca a jej okolie. Pátracia akcia bola ukončená v nočných hodinách bez nálezu. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 2,

trasa kysuca


 

Pátracia akcia Dlhá nad Oravou (20.6.2016)

V poobedných hodinách sme boli požiadaný priamo od KOS HaZZ Žilina o pomoc pri pátraní po 75 ročnom mužovi, ktorí išiel na hríby s priateľmi. Po dlhšej dobe sa neozýval tak ho začali hľadať a požiadali o pomoc záchranné zložky. Nezvestná osoba sa našla bez známok života asi po 30 metrovom páde zo skaly. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 2, KZB Trenčín: psovodi 2,

Pátracia akcia Nesluša (4.6.2016)

V skorých ranných hodinách o 02:00 hod sme boli oslovený o pomoc po nezvestnej 18 ročnej dievčine, ktorá sa vybrala z chaty preč. Jej priateľ prišiel do dediny a informáciu o nezvestnosti nahlásil. Nezvestnú osoba sa našla živá. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 1, záchranári 1, Lubomír Satora a pes Cassio

Pátracia akcia Nesluša (10.4.2016)

O 19,00 hod večer sme dostali správu o pomoc pri hľadaní po nezvestnom 13 ročnom chlapcovi z obce Nesluša. Doma nechal list na rozlúčku a odišiel z dom. Do pátrania boli povolané viaceré dobrovoľné zložky a policajný zbor SR. Nezvestného chlapca sa podarilo nájsť ešte do príchodu dobrovoľných zložiek polícii v opustenom dome v blízkosti obce živého. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 3, záchranári 5,
 

Pátracia akcia Horná Lehota (25.03.2016)

1934755_1239309069416555_2681881491761858867_n

Dňa 25.3.2016 o 02:00 hod ráno sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnej 40 ročnej žene z osady nad obcou Horná Lehota (okres Brezno). Dňa 24.3.2016 o 23:00  nezvestná osoba odišla z miesta bydliska. Do akcie sme boli nasadený hneď na druhý deň o 9:00 ráno žiaľ aj napriek veľkej snahe záchranárov sa nezvestnú ženu nepodarilo nájsť. Do akcie boli nasadený psovododi a letka MVSR. Krátko po ukončení akcie sa nezvestnú ženu podarilo nájsť Polícii. Zučastnení: KZB Žilina – Varín: psovodi 2, záchranári 2, KZB Trenčín: psovodi 1, záchranári 2, KBZ Košice: psovodi 2, záchranári 2,
 

Pátracia akcia Varín II. (05.03.2016)

DSC_0754

Po príchode na námestie vo Varíne, na druhú pátraciu akciu po nezvestnom Paľovi P. zo Žiliny, ktorý sa stratil minulí týždeň na Chate pod Suchým, sa dnes zišlo spolu 76 dobrovoľníkov rôznych dobrovoľný organizácii z okolia Žiliny ( HS Malá Fatra, DHZO Priekopa, DHZO Varín, DHZO Višnove, DHZO Lutiše, DHZO Orava, DHZO Koňská, DHZO Zákopčie, KZB Žilina–Varín, PZŽ SR ). Boli sme rozdelený do dvoch skupín. Jedna skupina išla na Chatu pod Suchým, aby ešte raz prepátrala širšie okolie chaty. Druhá skupina pátrala v lesoch v okolí obce Nezbudská Lúčka a okolie starého hradu. Po prepátraní týchto lokalít sa skontrolovali aj brehy rieky Váh a brehy vodného diela Žilina. Aj napriek veľkej snahe sa nám nepodarilo nezvestného Paľa nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 1 psovod, 4 záchranári Viac foto TU

Pátracia akcia Humenné (29.02.2016)

Členovia KZB Košice boli oslovení o pomoc pri pátraní po 80. ročnom mužovi, ktorý bol nezvestný od predchádzajúceho dňa. Muža sa podarilo nájsť, v podchladenom stave, po poskytnutí prvej pomoci bol prevezený do nemocnice. Reportáž TV JOJ  v čase 25:10 – http://www.joj.sk/video/Kdks28 Zúčastnení: KZB Košice: 3 psovodi    

Pátracia akcia Varín (28.02.2016)

patracka1 Dňa 28.2.2016 sme boli počas topografického školenia v Terchovej požiadaný o pomoc našimi kolegami z HS Malá Fatra o pomoc pri pátraní po nezvestnom 36 ročnom mužovi Paľovi P. zo Žiliny. Nezvestný bol naposledy videný na Chate pod Suchým nad obcou Varín. Na pátracej akcii sa zúčastnilo spolu 43 dobrovoľníkov s 12 psami z HS Malá Fatra, KZB Žilina – Varín, KZB Košice, KZB Trenčín, KZB SAR DA, a pán Ľubomír Satora mantrailer, psovod svojím psom Casiom, a ďalšie zložky IZS ako Polícia SR a HZS. Pátranie bolo ukončené až po zotmení, ale nezvestnú osobu sa nepodarilo nájsť. Reportáž TV JOJ v čase 6:42 – http://www.joj.sk/video/Kdks28 Viac foto TU…. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín: 2 psovodi, 6 záchranári KZB Košice: 4 psovod 2 záchranárov KZB Trenčín: 1 psovod, 1 záchranár KZB SAR DA: 1 psovod  

Pátracia akcia Kuňerad (25.12.2015)

10301525_493349637510297_5832482361597951756_n

Rodinný vianočný večer prerušil telefonát z Polície SR: ” V Kunerade odišiel mladý muž z chaty, kde sa zabával s kamarátmi a už sa nevrátil, príďte nám pomôcť ” Na mieste sa zišli viaceré zložky dobrovoľných hasičov z Kuneradu a okolia, hasiči HaZZ, príslušníci PZ SR, na ceste boli Psovodi záchranári Žilina, KZB Trenčín, KZB Žilina – Varín a ďalší záchranári. Dotyčného sa podarilo v krátkom čase nájsť, Polícia SR s nim vykonala potrebne úkony… Všetkým zúčastneným ďakujeme za rýchle nasadenie v tento sviatočný deň. Zúčastnení: KZB Žilina -Varín 3 psovodi, 3 záchranári KZB Trenčín 1 psovodi 2 záchranári

Pátracia akcia Nesluša (14.12.2016)

IMG_0648

Dňa 14. decembra sme boli požiadaný o pomoc pri pátraní po nezvestnom 72 ročnom Pavlovi V. z obce Nesluša okres Kysucké Nové Mesto. Hľadaný pán bol nezvestný od 12:00 hod. keď odišiel do lesa na vianočný stromček, odkiaľ sa už nevrátil. Pátracia akcia bola zvolaná o 18:00. Do jeden a pol hodiny sa zišlo 70 dobrovoľníkov a to z Horskej služby Mala Fatra, KZB Žilina – Varín, Psovodi záchranári Žilina, Hasiči Priekopa, Korňa, Nesluša, KZB Trenčín, ORS, Polícia SR a ďalšie dobrovoľné záchranárske združenia a 30 občanov z obce. Vďaka rýchlemu nasadeniu dobrovoľných zložiek a občanov sa podarilo nezvestného muža v krátkej dobe nájsť podchladeného a dezorientovaného, ale hlavne živého. Zúčastnení: KZB Žilina -Varín 3 psovodi, 2 záchranári KZB Trenčín 3 psovodi 2 záchranári


Pátracia akcia Malá Čierna (3.12.2015)

12342501_485879351590659_1641006549239928062_n Dňa 3.12.2015 večer o 19:45 sme boli požiadaný o pomoc našimi kolegami z HS Malá Fatra o pomoc pri pátraní po nezvestnom 20 – ročnom Jurajovi P. z Malej Čiernej. Chlapec sa nevrátil z prechádzky na okolité kopce v Strážovských vrchoch.  Chlapca sa podarilo nájsť ukrytého v jaskyni na vrchole Žibrid o 22:10 hod, po zohriati a poskytnutí teplého oblečenia a za pomoci záchranárov bol Juraj evakuovaný do Jasenového, následne bol odovzdaný rýchlej zdravotnej službe. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín 1 psovodi, 3 záchranári

Pátracia akcia Brezovica II (21.11.2015)

12246687_1718781051688117_7559796702210878588_n

Severná Orava sa zomkla. Už týždeň desiatky až stovky ľudí hľadajú nezvestného Martina Kaníka z Brezovice pri Trstenej. Nikto nevie kam sa mladík stratil. Hmla, sneh, blato, chlad aj sneženie. Ani to neodradilo asi 500 ľudí od druhého veľkého hľadania nezvestného Martina. Prišli profesionáli ale aj dobrovoľní hasiči a záchranári, horská služba , psovodi a tiež desiatky ľudí z Oravy i rôznych kútov Slovenska. Pešo v rojnici, z konských chrbtov, na štvorkolkách či s pomocou takmer 30-tich psov. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín 2 psovodi, 4 záchranári

Pátracia akcia Brezovica (15.11.2015)

12219610_1717317438501145_5775793792768165812_n Pátracia akcia po nezvestnom 20 ročnom Martinovi z obce Brezovica. Nezvestný Martin bol naposledy videný v sobotu v ranných hodinách na miestnej komunikácií policajnou hliadkou. Nezvestný Martin sa však domov nevrátil. Pátralo sa od 10:00 do 17:00 hod. Prehľadávali sa okolité lesy lúky a miesta, kde bol naposledy videný. Pri pátraní pomáhal aj vrtuľník ministerstva vnútra. Nezvestnú osobu sa nepodarilo nájsť.
Zúčastnení:
KZB Žilina-Varín 3 psovodi, 1 záchranári
KZB Trenčín 5 psovod, 2 záchranár


Pátracia akcia Priechod (11.11.2015)

IMG_0442 Dňa 11.11.2015 sa naši členovia KZZ SR zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom mužovi J.F. z obce Priechod okres Banská Bystrica. Nezvestný muž odišiel z domu 26.10.2015. Muž trpel ťažkou schizofréniou a vyhýbal sa ľudskej spoločnosti a pravde podobne sa pred nami schovával. Pátracia akcia bola o to zložitejšia že sme nemali žiadne indície ktorým smerom  sa nezvestný muž vybral. Pátracia akcia bola neúspečná nezvestný muž sa nenašiel.
Zúčastnení:
KZB Žilina-Varín 1 psovodi, 2 záchranári
KZB Trenčín 1 psovod, 1 záchranár


Pátracia akcia Lučenec – Ábelová (05.11.2015)

Náš Kynológický záchranný zbor bol požiadaný o pomoc pri pátraní po 89. ročnej žene pri obci Ábelová okres Lučenec. Pátracia akcia bola úspešne ukončená nájdením živej hľadanej osoby, ešte pred nasadením naších psovodov a záchranárov.

Pátracia akcia Richnava (24.10.2015)

patr
Členovia KZB Košice sa zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 21 ročnom Miroslavovi D.
Zúčastnení:
KZB Košice 4 psovodi, 3 záchranári


Pátracia akcia Levoča (16.10.2015)

Členovia z KZB Košice sa zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 72 ročnom mužovi. Muž bol nájdený tesne pred nasadením psovodov.
Zúčastnení:
KZB Košice – 3 psovodi, 4 záchranári

Pátracia akcia Sedliská (01.10.2015)

fotka 1

Pátracia akcia po nezvestnom 53 ročnom mužovi. Pátracia akcia bola ukončená tesne pred nasadením záchranárov , nakoľko sa hľadaná osoba objavila živá v mieste bydliska.

Zúčastnení: KZB Košice – 5 psovodi, 4 záchranári

 Pátracia akcia Zvolen (13.09.2015)

Pátracia akcia po 83 ročnom mužovi zo Zvolena. Pátracia akcia bola ukončená pred naším príchodom. Nezvestný muž bol nájdený živý policajným psovodom. Zúčastnení: KZZ SR Žilina – Varín – 3 psovodi KZB Trenčin – 2 psovodi KZB Košice – 13 psovodov
 

Pátracia akcia Zděchov (06.09.2015)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Aj dnes naši traja členovia pokračovali v pátracej akcii po nezvestnom 50 ročnom mužovi z obce Zděchov okres Vsetín (CZ). Dnes boli psovodi nasadení už od ranných hodín a pokračovali v prehľadávaní okolitých lesov s obecnými dobrovoľníkmi a hasičmi. Napriek celodennej pátracej akcii sa nezvestného muža nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín -3 povodi

Pátracia akcia Zděchov CZ (5.9.2015)

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA Traja členovia KZZ SR sa dňa 5.9.2015 zúčastnili na pátracej akcii v Českej republike v obci Zděchov okres Vsetín (CZ). Pátrali po 50 ročnom mužovi, ktorý bol nezvestný od štvrtku. Pátracia akcia sa uskutočnila v nočných hodinách. Opäť sme spolupracovali s p. Satorom a psom Casinom, ktorý nám udal smer a my sme preverovali širšie okolie. Pátracia akcia sa skončila v neskorých nočných hodinách so záverom, že bude pokračovať na druhý deň. Zúčastnení: KZB Žilina-Varín – 2 psovodi KZB Trenčín – 1 psovod

 Pátracia akcia Očová (3.9.2015)

IMG_20150903_091557

Dnes sa členovia KZZ SR zúčastnili pátracej akcie po nezvestnom 71 ročnom mužovi z obce Očová v okrese Zvolen. Na pátracej akcii sa zúčastnil aj náš partner Ľubomír Satora so psom Casinom. Nezvestného muža sa nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín – 1 psovod KZB Trenčín – 1 psovod

Pátracia akcia Zázrivá- Grúne (26.8.2015)

IMG_20150826_103649

Dňa 26.8.2015 sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po 50 ročnom mužovi z obce Zázrivá, časť Grúne. Muž bol naposledy videný v nedeľu. Nezvestného muža sa nám nepodarilo nájsť. Zúčastnení : KZB Žilina – Varín – 1 psovod KZB Trenčín – 3 psovodi

 Pátracia akcia Košice – Čičky (24.08.2015)

Dnes sme boli opäť požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi J.L. z Košíc časť Čičky. Muž sa našiel neďaleko jeho bydliska bez známok života. Zúčastnení: KZB Košice – 3 psovodi
 

Pátracia akcia Čermeľ (21.08.2015)

Dnes v ranných hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom 19 ročnom mužovi. Policajný zbor už počas nočných hodín po nezvestnom pátral, avšak bezvýsledne. Krátko po príchode našich psovodov sa mladý muž našiel žiaľ už bez známok života.

Zúčastnení:

KZB – Košice – 4 psovodi


Pátracia akcia Bobrovec (12.08.2015)

11825960_1688071174759105_2205106012038273477_n Včera 12.8.2015 sa naši členovia zúčastnili pátracej akcie po nezvestnej 50 ročnej žene z obce Bobrovec. Žena bola nezvestná od stredy 5.8.2015, kedy odišla z domu a bez stopy zmizla. Keďže sme nemali žiadne indície kde by sa nezvestná žena mohla zdržiavať, prehľadávali sme miesta okolo jej obydlia a miesta kam rada chodievala, no žiaľ bez úspechu. Pátracej akcie sa zúčastnili psovodi z KZB Žilina-Varín, KZB Trenčín, Horská služba Malá Fatra, Horská služba Sever,  dobrovoľní hasiči, ORS a dobrovoľníci z domácej obce. Pátracia akcia prebiehala hladko aj napriek vysokým teplotám.    Zúčasnení: KZB Žilina – Varín – 2 psovodi KZB Trenčín – 1 psovod

Pátracia akcia Gemerská Poloma (12.07.2015)

Počas bežného výcviku bola KZB Košice požiadaná rodinným príslušníkom o pomoc pri hľadaný nezvestnej osoby. Počas presunu na miesto udalosti bola pátracia odvolaná. Nezvestná osoba bola nájdená v lesnom poraste bez známok života. Zúčastnený: KZB Košice – 3 psovodi 2 záchranári

Pátracia akcia Oravská Lesná (29.06.2015)

1

Dňa 29.6.2015 sme boli povolaní na pátraciu akciu do Oravskej Lesnej. Nezvestnou bola 50 ročná žena, ktorá nechala doma list na rozlúčku. V nedeľu odprevadila svoju dcéru na autobus do školy a už sa nevrátila domov. O pomoc požiadala rodina nezvestnej. Tejto akcie sa zúčastnili viaceré záchranné zložky a tiež veľa dobrovoľníkov z obce. Na akcii sa zúčastnili Orava Rescue System 24 členov + štvorkolky, Horská služba Malá Fatra 12 členov, DHZ Korňa 1 člen, DHZ Námestovo 14 členov, Psovodi Záchranári Žilina SR 7 členov, KZB Žilina Varín 2 členovia, KZB Trenčín 3 členovia, KZB Košice 3 členovia, PZ SR a obyvatelia obce Or. Lesná. Pri pátraní pomáhal aj vrtuľník. Pátracia akcia bola úspešná, žiaľ so smutným koncom. Nezvestnú Ľudmilu našli kolegovia z ORS bez známok života Zúčastnení: KZB Žilina – Varín – 2 psovodi KZB Trenčín – 3 psovodi

 Pátracia akcia – Divina (27.06.2015)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Dňa 27.6.2015 v sobotu sme boli v ranných hodinách požiadaní o pomoc pri pátraní po nezvestnom mužovi z obce Divina. O pomoc požiadala sestra nezvestného. Pátracej akcie sa zúčastnili hasiči z Lutíš, psovodi z KZB Trenčín, KZB Žilina- Varín, Psovodi záchranári Žilina a samozrejme dobrovoľníci z obce. Napriek veľkému úsilu sa nám nezvestného nepodarilo nájsť.
Zúčastnení:
KZB Trenčin –  4 psovodi
KZB Žilina – Varín – 7 psovodi

Pátracia akcia – Piskorovce (24.06.2015)

Päť členov spolu so psami sa zúčastnili opätovnej pátracej akcie po nezvestnom mužovi z obce Piskorovce, muža sa žiaľ ani počas opakovanej pátracej akcie nepodarilo nájsť. Zúčastnení: KZB Košice – 4 psovodi, 1 záchranár  

Pátracia akcia – Piskorovce (21.06.2015)

 VNT

Dvanásť členov spolu so štyrmi psami pomáhalo pri hľadaní nezvestného 57 ročného muža z obce Piskorovce. Hľadaného muža sa nepodarilo nájsť ani v spolupráci s políciou a miestnymi obyvateľmi. Zúčastnení: KZB Košice – 7 psovodi, 5 záchranári

 Pátracia akcia – Radôstka (13.06.2015)

4

V sobotu 13.6.2015 bol Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky  požiadaný o pomoc pri pátraní po 47 ročnom mužovi z obce Radôstka v Terchovskej doline.
Polícia požiadala o pomoc pri hľadaní dobrovoľných záchranárov. Na pátracej akcii sa zúčastnili dobrovoľní záchranári z ORS, KZB Žilina – Varín, HS Malá Fatra, DHZ Oščadnica, Čadca, Priekopa a ďalší dobrovoľníci. Po štyroch hodinách pátrania sa aj napriek veľkému úsiliu záchranárov nepodarilo nezvestného muža nájsť a vo veľkých horúčavách nás vystriedali v pátraní členovia HS Malá Fatra a záchranári z DK. Pre mimoriadné teplo neboli do pátracej akcie nasadené záchranárske ani policajné psy. Zúčastnení: KZB Žilina – Varín  – 2 psovodi
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]